Erdoğan Putin ile görüştü

Erdoğan Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Kudüs kararının ardından önce Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus daha sonra da Rusya Federasyonu Başkanı Putin ile telefonda görüştü
 

07 Aralık 2017, Perşembe 20:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Kudüs konusunu görüştü.

Görüşmede Putin, Kudüs konusunda Erdoğan ile aynı görüşleri paylaştıklarını belirtti.
 

BM NEZDİNDE TAKİP


İHA'nın haberine göre; İsrail’in 1980 yılında aldığı Kudüs’ü ilhak kararının uluslararası toplum ve BM tarafından reddedilmiş olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD yönetiminin attığı son adımın bölgedeki barış ve istikrarı olumsuz etkileyeceğini vurguladı.

Rusya Devlet Başkanı Putin de aynı görüşleri paylaştığını ifade ederek, BM Güvenlik Konseyi nezdinde bu hususların takipçisi olacaklarını belirtti. İki lider, ikili ve uluslararası konularda görüş teatisi için yakın temasta olma konusunda da mutabık kaldılar.
 

KREMLİN DUYURMUŞTU


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, Putin'in bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon konuşması yapacağını, tarafların ABD Başkanı Donald Trumpın Kudüs ile ilgili açıklamasının ardından Orta Doğudaki durumu görüşeceklerini bildirmişti. Öte yandan, Peskov, ABD'nin kararıın Orta Doğu'daki durumu daha karmaşık hale getirecek nitelikte olduğunu söylemişti.
Rusya'dan Kudüs açıklaması: Yanınızdayız


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa ile görüştü

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Günlerce işkence yaparak öldürdü, üzerine beton döktü! 5 yıl sonra yakalandı