Erdoğan: Siyasi ahlaksızlık

Başbakan Erdoğan, CHP lideri Baykal'ın kameralı görüşme talebine olumsuz yanıt verdi

20 Ekim 2009, Salı 12:04
A A
Erdoğan: Siyasi ahlaksızlık

AK Parti grubunda konuşan Başbakan Erdoğan, CHP Lideri Deniz Baykal'ın kameralı görüşme teklifine sert dille yanıt verdi. Erdoğan konuşmasını o bölümünde şunları söyledi:

"Baykal'a nezaket kuralları dahilinde bir mektup yazdım. Ancak Baykal'ın mektubu, incitici, kırıcı ifadeler içeren, dedikodulardan yola çıkılarak, bizim nazik dilimizin tamamen tersi bir dil kullanılmış. Mektubun son bölümünde siyasi nezakatin tamamen dışında bir talep içeriyordu. Kameralı görüşmeyi, siyasi ahlaka, diplomatik ahlaka ters olarak nitelediriyoruz. Biz basın toplantısı yapmıyoruz. Televizyona şov programı yapıyormuş gibi görüşme olmaz. Bu bahane üretmek. Biz oraya gidip Baykal'ın beynini yıkayacak, hipnoz edecek, büyü ya da fal yapacak dedğiliz. Böyle bir kabiliyetimiz yok. Her konuda aynı fikirde olmak zorunda değiliz. Önemli olan diyalog. Bu benim ikinci ziyaretim olacaktı. Buna hazırlanırken bu cevapla karşılaştık."

Görüşmede kamera ısrarını anlayamadığını, not tutucu ya da ses kaydı olabileceğini ifade eden Erdoğan, Baykal sanki tüm ikili görüşmelerini kamera karşısında mı yapıyor" dedi. Erdoğan, CHP lideri ile görüşmeyeceğini şu sözlerle açıkladı: "Sayın Baykal gelir belki bir çayınızı içerdik. Ondan da mahrum olduk. Bu noktadan sonra bu mümkün değil"

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.