Erdoğan yerel seçimde bu üç ili istiyor

Erdoğan yerel seçimde bu üç ili istiyor

Başbakan Erdoğan 2014 mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde rotayı doğuya çevirdi. BDP'nin elindeki üç ili hedef gösteren Erdoğan, kurmaylarına talimat verdi

18 Mayıs 2012, Cuma 11:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Daha önce "Diyarbakır'ı istiyorum" sözleriyle gündeme gelen Başbakan Erdoğan, listeye iki ili daha ekledi. Mardin ve Van...

Başbakan Erdoğan yerel seçim startına erken başladı. Seçimlere iki yıl kalmasına rağmen işi sıkı tutuyor. Güneydoğu'ya büyük önem veren AK Parti en büyük rakibi BDP'nin etkinliğini azaltmak için şimdiden kolları sıvadı.

Önceki gün yapılan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısının basına kapalı bölümün ayrıntıları netleşti.

Habertürk gazetesinden Bülent Aydemir toplantının perde arkasını yazdı. Buna göre Diyarbakır Mardin ve Van'ı hedef seçti. Haberde Erdoğan'ın, “Mardin merkez belediye bizde ancak bu yasadan sonra BDP’ nin elindeki Kızıltepe gibi ilçelerin merkeze büyük etkisi olacak. Buraları kaybetmek istemiyorum” dediği iddia ediliyor.

AK Parti’nin elinde olan Van’ın kaybedilmesinde ilçelerin etkisi olduğuna dikkat çeken Erdoğan'ın sözlerine yer verilen haberde, milli, manevi değerlerin işlenmesi kararlaştırıldığı belirtiliyor.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika... Meral Akşener'e tepkiler gecikmedi