Erdoğan'a ayakkabıya sınır dışı istemi

İspanyol savcılığı, 22 Şubat'ta Başbakan Tayyip Erdoğan'ayakkabı atan Hocman Joma adlı Suriye uyruklu gencin sınır dışı edilmesini talep etti

19 Mart 2010, Cuma 16:58
A A
Erdoğan'a ayakkabıya sınır dışı istemi

Sevilla savcılığı, mahkemeye sunduğu iddianamede, tutuklu olarak yargılanacak 27 yaşındaki Joma hakkında, uluslararası bir kişiliğe saldırı ve güvenlik görevlilerine karşı koyma suçlamalarından toplam 3 yıl 8 ay hapis cezası talep ederken, İspanyol ceza yasasının 89. maddesi uyarınca cezalandırmanın hapis yerine sınır dışı etmeyle mümkün olabileceği belirtildi.

5 AY BOYUNCA GÜNDE 10 EURO CEZA TALEBİ

Savcılık ayrıca, Joma’nın sınır dışı edilmemesi halinde çarptırılacağı ceza süresince kamuyla ilişkin olarak herhangi bir yerde seçilme hakkının elinden alınmasını ve 5 ay boyunca günlük 10 Euro para cezası ödemesini talep etti.

Savcılık, Başbakan Erdoğan’ın herhangi bir suçlamada bulunmamasından dolayı Joma hakkındaki "hakaret" ile ilgili suçlamayı kaldırdı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.