Erdoğan'a hakaretle suçlanan gencin savunması

Erdoğan'a hakaretle suçlanan gencin savunması

Bursa'da, sosyal paylaşım sitesindeki adresinden dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddia edilen gencin yargılanmasına başlandı. Hakkındaki iddiaları yalanlayan genç, 'Ben hakaret içeren hiçbir şey yazmadım. Başkalarının yazdığı yazıları paylaştım' diye konuştu

06 Ekim 2014, Pazartesi 10:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde, "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapsi istenen 23 yaşındaki G.Ö. ilk kez hakim karşısına çıktı.

12 Mart’ta, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından dönemin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve polislere hakarette bulunduğu iddiasıyla hakkında iki ayrı dava açılan G.Ö. iddiaları yalanladı.

'BERKİN ELVAN'IN ÖLDÜRÜLMESİNE ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜM'

O tarihte Gezi Parkı olayları sebebiyle kızgın olduğunu söyleyen G.Ö., "Olaylar sırasında Berkin Elvan’ın öldürülmesine çok üzülmüştüm. Bu sebeple Facebook’ta başkalarının yazdığı mesaj ve resimleri kendi adresimden paylaştım. Orada polis sahil kenarında oturan insanlara saldırdığı için böyle bir şey yaptım. Suçlamaları bu şekilde kabul ediyorum. Doğrudan hakaret kastım yoktur. Beraatimi, aksi takdirde hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmesini istiyorum" dedi.

Mahkeme, duruşmayı, Ankara Asliye Ceza Mahkemesi’ne yazılan talimat cevabının beklenmesine karar vererek erteledi.

'SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM'

Dava çakışında açıklama yapan G.Ö., Erdoğan’ın açtığı dava sebebiyle yargılandığını ifade ederek, "Taksim Gezi Parkı’nda Berkin Elvan’ın ölümünün ardından adımıza hakaret davaları açıldı. Sosyal medyadaki mevcut gönderileri, kendi sosyal sayfamda paylaştığım için bana da dava açıldı. Suçlamaları kabul etmiyor ve hakaret etmediğimi düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız, benden ve benim gibi o gönderileri paylaşan birçok arkadaşımdan şikayetçi olmuş. Bu olaylar sebebiyle bizler de üzgünüz. Mahkemeye çıktım, fakat karşı taraftan davacı kişi ya da avukatlar yoktu. Bu sebepten dolayı dava ileri bir tarihe ertelendi" diye konuştu.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Anlattıkları kan dondurdu: 'Yemek yer gibi 9 öğün dayak yedim'