Erdoğan'dan açılım resti

Erdoğan, 'Demokratik açılım' konusunda, “Toplumsal mutabakat istiyoruz. Yer almak isteyene 'eyvallah' deriz" diye konuştu

22 Eylül 2009, Salı 11:15
A A

Başbakan Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu ile Pitsburg’daki G-20 zirvesine katılmak için dün Amerika’ya gitti. Demokratik açılım konusunda yollarına devam edeceklerini belirten Başbakan Erdoğan, “Biz toplumsal mutabakat olsun istiyoruz. Bu mutabakatın içinde yer almak isteyenlere eyvallah’, ama yer almak istemeyenlere de ‘kusura bakmasınlar’ diyeceğiz. Önümüze çıkan tüm engelleri aşa aşa arzulanan noktaya gideceğiz” dedi.

TEZKERE UZATILACAK
Erdoğan, Mehmetçik’e sınır ötesi harekat izni veren hükümet tezkeresinin uzatılması için de müsteşarına talimat verdiğini söyledi. Erdoğan, Amerika dönüşü konuyu TBMM´de görüşeceklerini söyledi. Ana uçağıyla saat 13.30’da Amerika’ya hareket eden Erdoğan’a Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de eşlik ediyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.