Erdoğan'dan Başbuğ'a 'teslim edin' çağrısı

Başbakan Erdoğan, Genelkurmaş Başkanı Org. Başbuğ'a, Dursun Çiçek'in teslim edilmesi gerektiğini söyledi

04 Kasım 2009, Çarşamba 05:00
A A
Erdoğan'dan Başbuğ'a 'teslim edin' çağrısı

Albay gelmedi
Kurmay Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığı ileri sürülen ‘İrtica ile Mücadele Eylem Planı’ belgesinin ıslak imzalı orjinali bir ihbar mektubu eşliğinde Ergenekon savcılarına gönderilmişti.

Ergenekon savcıları aralarında Dursun Çiçek’in de bulunduğu 8 asker ve 1 sivil memura ihtarlı davetiye gönderip ifade vermeye çağırmıştı. 30 Ekim günü Dursun Çiçek dışındakilerin hepsi ifadeye gitmişti.

‘Tutuculuk yapmayın’
Başbakan Tayyip Erdoğan dünkü AK Parti grup toplantısında isim vermeden Albay Dursun Çiçek’le ilgili Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ’a şu çağrıyı yaptı:

Böyle bir belge (İrticayla Mücadele Eylem Planı) karşısında susamazdık. Bütün mesele orada zanlılar varsa bunların ortaya çıkarılması, hukuka teslim edilmesidir. Burada da, yönetici makamında olanlar tutuculuk içine girmemeli, gelip yargıya bunları teslim etmelidir.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.