Erdoğan'dan corona salgınında normalleşme süreciyle ilgili açıklama

Erdoğan'dan corona salgınında normalleşme süreciyle ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, "Takvimi biraz daha olgunlaştırdığımızda paylaşacağız. Tedbirleri tavizsiz uygulamamız gerekiyor." dedi.

28 Nisan 2020, Salı 15:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında video konferans ile yapılan toplantı saat 15.00'te başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının öncesinde şu açıklamalarda bulundu:

Yaklaşık 1.5 ayı bulan bu sıkıntılı dönemde tedbirlere riayet ederek bize destek veren 83 milyon vatandaşımızın her birine şahsım, partim adına şükranlarımı sunuyorum.

Salgın döneminde sağlık hizmetlerini en üst düzeyde tutmanın yanında, verdiğimiz hizmetlerle herkesimden vatandaşın bu süreci en az sıkıntıyla atlatmasını sağlamaya çalıştık. Ekonomik olarak alt gelirdeki vatandaşların desteklenmesine önem verdik. Çok sayıda destek paketini uygulamaya koyduk. Bugüne kadar açıkladığımız desteklerin tutarı 200 milyar TL'yi buluyor.

İnşallah ülkemizde üretim çarkları yeniden dönmeye, halkımızın ve devletimizin kasası tekrar dolmaya başlayacaktır. Önümüzdeki dönemde en büyük gücümüz olan milletimizin gönlündeki mümtaz yerimizi daha güçlendirmenin gayreti içinde olacağız.


Dünyadaki değişimin mahiyeti, ülkemizin önünde yeni ve gerçekten çok büyük fırsat pencerelerinin açılmakta olduğuna işaret ediyor. Devlet ve millet olarak hep birlikte gereken iradeyi gösterip, hazırlıklarımızı süratle tamamlayıp, çok çalışarak bu tarihi fırsatı değerlendirmekte kararlıyız. Ülkemizin yaşadığı her sorun, sıkıntı, tehdit bu sorumluluğu üstlenme konusunda AK Parti'nin alternatifsiz olduğunu gösteriyor.

Normalleşme takvimini paylaşacağız

Normalleşme takvimini milletimizle de paylaşacağız. Elde ettiğimiz neticeler bize devriye aldığımız tedbirlerin ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor.

65 yaş üstü ve 20 yaş altının haftalardır evden çıkamadığını unutmuyoruz. 4 güne varan yasakların insanımız için ne demek olduğunu görüyoruz. Tedbirleri uygulamaya tavizsiz devam etmemiz gerek. Bu süreçte fedakarlık yapmaz, salgını diğer ülkelerle eş zamanlı olarak geride bırakmazsak çok daha ağır kayıplar yaşayacağımızı biliyoruz.Bunun için hep birlikte sabrettik ve neticeye doğru yaklaşıyoruz. Bir müddet daha dişimizi sıkacağız. Güzel günlere de kavuşacağız.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sivas, gece yarısı sallandı