Erdoğan'dan miniklere 'açılım' dersi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugünkü programını eğitime ayırdı ve minik öğrencilere 'açılım' dersi verdi

07 Ekim 2009, Çarşamba 16:46
A A

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugünkü programını eğitime ayırdı. Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Akademik açılış töreninin ardından Sütlüce’deki Kongre Merkezine geçti. 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılında Faaliyete geçen okulların toplu açılış törenlerini gerçekleştiren Erdoğan burada öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu.

2009-2010 Eğitim Öğretim Yılında Faaliyete geçen okulların toplu açılış törenlerini gerçekleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan burada öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu. Erdoğan konuşması boyunca salondaki minik öğrencilerle sık sık diyoloğa girdi ve 'açılım' dersi verdi.

'HER ÇOCUK BİR CEVHER'
Her çocuğun işlenmeyi bekleyen cevher olduğunu söyleyen Erdoğan, “İnanıyorum ki öğretmenlerimizi bu cevherleri işlemeye devam edecekler" dedi. Anne babalara da büyük iş düştüğünü ve çocukların ilk öğretmenlerinin anne babalar olduğunu belirten Erdoğan çocuklara ortak kültürümüzün öğretilmesini isteyerek “Ortak değerlerimizi, tarihten bu güne bize bu vatandı bırakan ta Osman Gazilerden alın, Fatih’ten, Atatürk’ten bu güne kadar tüm liderlerimizi öğretmeli anlatmalılar ki bu yeni kuşak yeni nesil de küresel liderlerimiz sayesinde geleceğe adeta lider gözüyle bakmayı öğrensinler dedi.

ÇOCUKLARINIZA SAHİP ÇIKIN
Aile kavramına vurgu yapan Erdoğan ailelerin çocuklarını okula göndermekle yetinmemelerini arkadaşlıklarını ve alışkanlıklarını sürekli takip etmelerini istedi. Göreve geldikleri günden bu yana Türkiye’nin uluslar arası alanda itibarını arttırdıklarını belirten Erdoğan “Türkiye’mizi hak ettiği seviyelere, Gazi Mustafa Kemal’in söylediği gibi muasır medeniyetler seviyesine getirmek için yoğun mesai sarf ediyoruz.Türkiye’yi ağırlığı, gücü, itibarı olan bir ülke konumuna yükselttik. Etkinliğimizi daha da arttıracağız. Böyle bir Türkiye’nin aydınlık geleceğine en iyi şekilde hazırlamak istiyoruz." diye konuştu.

ARAMIZDA FARK VAR MI?

Konuşmasının sonunda öğrencilere seslenen Başbakan Erdoğan salonu dolduranlara demokratik açılım dersi verdi. “Saygıdeğer öğretmenlerim, sevgili gençler. Birbirinizi seveceksiniz" diyen Erdoğan öğrencilere hitaben “Sen nerelisin? Edirneli. Sen nerelisin? Muşluyum. Sen nerelisin? Sinopluyum. Hataylıyım. Sen, Kayserili. Sen, Rizeli, Trabzonlu Erzincan, Elazığlı. Aramızda fark var mı?" dedi.

Çocukların hep bir ağızdan “Yok" şeklinde yanıt vermeleri üzerine Erdoğan “Türk milletinin hepimiz birer bireyi miyiz. Dolayısı ile bu duyguyla birbirimizi seveceğiz. Bir olacağız, beraber olacağız, diri olacağız. 72 milyon vatan evladı biz beraberiz. İster Türk, ister Kürt, ister Laz, ister Çerkes, Abhaza, Roman olalım. Ne olursak olalım yaradılanı yaradandan ötürü seveceğizö dedi. Konuşmasının ardından Erdoğan okul yaptıran hayırseverlere plaket verdi. Ardından Erdoğan çocuklarla birlikte okulların açılışını gerçekleştirdi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.