Erdoğan'dan sporcu ve sanatçılara iftar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki Huber Köşkü'nde sporcu ve sanatçılarla iftarda bir araya geldi

13 Temmuz 2015, Pazartesi 08:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki Huber Köşkü'nde sporcu ve sanatçılarla iftarda bir araya geldi. (Fotoğraftakiler: Acun IlIcalı, Eser Yenenler)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptığı gecenin sonunda, katılımcılara Peygamber Efendimiz'in hayatını anlatan bir kitap, kadınlara fular, erkeklere ise kravat hediye etti. (Fotoğraftakiler: Necati Şaşmaz)

Erdoğan'ın iftarın ardından yaptığı konuşma şöyle:

''İhracatımızda gayet güzel gelişmeler var. Fakat bunun da önünü kesmeye gayret edenler var. Ama bunu da aşacağız. çok daha iyi bir noktaya geleceğiz. (Sibel Can)

Bütün bunlarla birlikte benim bir Cumhurbaşkanı olarak hep arzum isteğim şu, diyorum ki biz birlikte olursak, biz iri, diri, kardeş olursak hep birlikte Türkiye olursak, o zaman bizi kimse yıkamayacaktır. Bunu başarmamız lazım. çünkü Türkiye'nin buna ihtiyacı var. (Yavuz Bingöl)

Bizim ikide bir önümüze getirilen bu Türk'tü, Kürt'tü, Laz'dı, çerkez'di, Gürcü'ydü, Abaza'ydı. Ben artık diyorum bizim kitabımızda bunların yeri yok. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığında bütünleşmeye mecburuz, orada bir olmaya mecburuz, orada beraber olmaya mecburuz. çünkü burada bir millet kavramı nedir diye soruyorsak millet kavramının içerisinde Türk'ü de vardır, Kürt'ü de vardır, Laz'ı da vardır, çerkez'i de vardır, Gürcü'sü de vardır, Abazası da vardır. Millet budur. Millet bir çeşnidir. Bunu farklı yerlere çekmenin hiçbir anlamı yok

Bizde 2 milyon insan şu anda kamplarda ve şehirlerimize yayılmışken Batı'nın tamamında şu andaki göçmen, mülteci sayısı 200 bin. Bu kadar komik. Böyle bir tablo içerisinde Türkiye bu süreci işletti, işletiyor. İşte Ramazan'ın bu inceliği bu özelliği de bununla örtüşüyor. (Gülben Ergen)

Böyle bir tablo içerisinde bu millet ben inanıyorum ki aynı kararlılığıyla yarınlara farklı bir şekilde yürüyecektir. Ekonomik olarak daha da güçleneceğiz. Bundan hiç şüphem yok, hiç endişem yok. Birilerinin farklı farklı, yalan yanlış şeyler söylemesi çok komiktir.

Davete, Orhan Gencebay, Sevim Emre, Fatih Terim, Eşref Ziya Terzi, Hasan Kaçan, Rıza çalımbay, Oğuz çetin, Rıdvan Dilmen, Tanju çolak, Sibel Can, Mustafa Denizli, Zerrin özer, Acun Ilıcalı, Neslihan Demir, Gülben Ergen, Cengiz Kurdoğlu, Hande Yener, Yavuz Bingöl, Hidayet Türkoğlu, Muazzez Ersoy, Kenan Sofuoğlu, Kenan İmirzalıoğlu, Fettah Can, Gamze Bulut, Eser Yenenler, Serkan çağrı, Burcu çetinkaya, Mustafa Sandal, Murat Dalkılıç, Tuğrul Odabaş, Aykut Kuşkaya, Berdan Mardini, Rıza Kayaalp, Sinan özen, İbrahım Sadri, Haluk Piyes, Osman Sınav, Mirsad Türkcan, Niran ünsal, Polat Yağcı, Necati Şaşmaz, Işın Karaca, Harun Erdenay, Turgay Demirel, Servet Tazegül, Gökhan Tepe, Hakan Duvar, Serdar Gökhan, Orhan Hakalmaz, Şafak Sezer, Tamer Yiğit, Murat Yıldırım, Derviş Zaim, Alişan, Hakan Ural, Sera Tokdemir, Esat Yontuç ve Ayhan Güngör katıldı.

Mustafa Keser

Orhan Gencebay ve Sevim Emre

Mirsad Türkcan, Hidayet Türkoğlu, FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, Harun Erdenay

Sibel Can ve oğlu Engincan

Oyuncu Murat Yıldırım

Tanju çolak

Sanatçı Sinan özen

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan ünsal ve eşi.

Hasan Kaçan

Mustafa Ceceli

Niran ünsal

Oğuz çetin

Mustafa Sandal ve eşi.

Rıdvan Dilmen

AK Parti İstanbul Milletvekili Uğur Işılak

Muazzez Ersoy

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Taksim'de genç kadını adım adım takip eden sapık kameraya yansıdı