Erdoğan'ın mitingi öncesinde esrarengiz koku

Başbakan Erdoğan'ın bugün miting düzenleyeceği Bursa'da geniş bir alana yayılan gaz kokusu, paniğe neden oldu. Çok sayıda öğrenci hastaneye kaldırıldı. Bursagaz yetkilileri 'Doğalgazdan kaynaklanmıyor' dedi. Endişeli bekleyişin ardından kokunun sırrı çözüldü

20 Mart 2014, Perşembe 13:25
A A

Sabah saatlerinde Bursa ovası, Kestel,Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde hissedilen koku polis, itfaiye ve Bursagaz'ı alarma geçirdi.  Emniyete çok sayıda başvuru geldi. Bursagaz yetkilileri yaptıkları ölçümlerde herhangi bir doğalgaz kaçağı, sızıntı veya benzeri bir durum olmadığını bütün noktalarda yaptıkları ölçümle belirlediler.

ÖĞRENCİLER HASTANELİK OLDU!

Yıldırım'da bazı okullarda panik yaşandı. Öğrenciler kusma ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye götürüldü. Çok sayıda öğrenci Şevket Yılmaz Araştırma ile Çekirge Çocuk Hastanesi'ne kaldırıldı. İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, "Çocukların durumu iyi" dedi.

'KİMYASAL SAKLAMA KABI YANLIŞLIKLA AÇILDI'

Endişeli bekleyişin ardından kaynağı belirlenemeyen  kokunun, Kestel'de bulunan bir sanayi kuruluşunda bir kimyasalın saklama kabının  "yanlışlıkla" açılmasından kaynaklandığı, tehlike arz eden bir durumun olmadığı  duyuruldu.
 
Kokudan etkilenen merkez Yıldırım ilçesi Yiğitler Mahallesi'ndeki  ilk ve orta dereceli okullarda okuyan 70 dolayında öğrenci; baş ağrısı, bulantı  ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.
 
İnsan hayatı açısından tehlikeli bir durumun bulunmadığı, öğrencilerin  koku üzerine psikolojik anlamda etkilendikleri savunuldu.

Kokunun kaynaklandığı sanayi  kuruluşunun yazılı açıklama ile kamuoyunu aydınlatacağı belirtildi.
 
BAŞBAKAN'IN BUGÜN MİTİNGİ VAR


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açık hava mitingi yapacağı Bursa’da polis, kokunun kaynağını bulmak için bölgede geniş çaplı araştırma yapıyor. Halk sağlığı ekipleri, polis ve itfaiye alarmda.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.