Erdoğan'ın müjdesini verdiği 100 Bin Sosyal Konut Projesi'ne başvurularda son gün!

Erdoğan'ın müjdesini verdiği 100 Bin Sosyal Konut Projesi'ne başvurularda son gün!

Dar gelirlileri ev sahibi yapmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdelenen "Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"ne başvurular için bugün son gün. Başvurular, e-Devlet'in yanı sıra Ziraat ve Halk bankalarının yetkili şubelerinden bugün mesai bitimine kadar yapılabilecek.

15 Ocak 2020, Çarşamba 11:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TOKİ'nin yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapacağı 100 bin sosyal konut için 16 Aralık 2019'dan itibaren devam eden başvuru alımı, bugün mesai bitiminde son bulacak.

Türkiye genelinde inşa edilecek konutlar için başvurular e-Devlet üzerinden yapılabildiği gibi Ziraat ve Halk bankalarının yetkili şubeleri aracılığıyla da kabul ediliyor.

Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek sosyal konutlara başvuru bedelleri 2+1 daireler için 500 lira, 3+1 daireler için bin lira olarak belirlendi.

Başvurular, "şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri", "en az yüzde 40 engelli vatandaşlar" ve "diğer alıcı adayları" olmak üzere 3 kategoride kabul edilecek. Projeye bugüne kadar 1 milyon 51 bin 66 kişinin başvurduğu belirtildi. 


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İki ülke euro bölgesine geçmeye hazırlanıyor