Ergenekon duruşmasında tavan çöktü

İkinci “Ergenekon” davasının 18. duruşmasının yapıldığı Silivri'deki mahkeme salonunda panik

20 Kasım 2009, Cuma 12:24
A A

İkinci “Ergenekon” davasının 18. duruşmasının yapıldığı Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde mahkeme heyeti büyük bir panik yaşadı. Tavandaki çökme nedeniyle 'can güvenliğini gerekçe' gösteren mahkeme duruşmayı pazartesi gününe erteledi.

İkinci Ergenekon Davası'nın 18’inci oturumunda Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay’ın savcılık ifadeleri okunurken mahkeme heyetinin bulunduğu bölümdeki alanın tavanındaki 2*2 metre ölçülerindeki alçıpan parça koparak mahkeme başkanı Köksal Şengün ve üye hakim Hasan Hüseyin Özese’nin arasına düştü. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün’ün kolunu sıyıran alçı parça daha sonra kürsüden yere düştü. Yaşanan olay üzerine mahkeme duruşmaya kısa bir ara verdi.

Geçtiğimiz Eylül ayında, çatı ve pencerelerden sızan yağmur suları Mahkeme Başkanı Köksal Şengün'ün odası, Baro ve basın odası ile koridorları doldurmuş ve duruşma ertelenmişti.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.