Ergenekon'da 5 tutuklama daha

Ergenekon'da 5 tutuklama daha

Ergenekon kapsamında gözaltına alınan Prof. Dr. Yalçın Küçük ile birlikte 4 kişi daha tutuklanarak cezaevine gönderildi

07 Mart 2011, Pazartesi 07:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Ergenekon davası sanığı Prof. Dr. Yalçın Küçük, OdaTV çalışanları Doğan Yurdakul, Müesser Yıldız, Coşkun Musluk ve Sait Çakır sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak Metris Cezaevi'ne cezaevine gönderildi. Sanıklardan Odatv yazarı Müesser Yıldız'ın Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'ne gönderildiği öğrenildi.

>> NEDİM ŞENER VE AHMET ŞIK TUTUKLANDI

Nöbetçi İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi hakimi İbrahim Balık'ın, Yalçın Küçük'ü örgüt yöneticiliği suçundan, diğer şüphelileri ise örgüt üyeliği suçundan tutuklanmasına karar verdiği öğrenildi.

Prof. Dr. Yalçın Küçük ile Odatv yazarı Müesser Yıldız, Doğan Yurdakul, Coşkun Musluk ve Sait Çakır'ın savcılıktaki işlemleri 16.00 sıralarında
tamamlandı. Şüphelilerin, Savcı Zekeriya Öz ile Savcılar Fikret Seçen ve Hakan Karaali tarafından ifadeleri alındı.

Prof. Dr. Yalçın Küçük, Müeesser Yıldız ve Sait Çakır'ın ifadesini Zekeriya Öz, Doğan Yurdakul'un ifadesini savcı Fikret Seçen, Coşkun Musluk'un ifadesini ise Savcı Hakan Karaali aldı.

KARAR 01.20'DE AÇIKLANDI

Sorgularının ardından Yalçın Küçük "Ergenekon terör örgütü yöneticisi olmak", Müesser Yıldız, Doğan Yurdakul, Coşkun Musluk ve Sait Çakır da "Ergenekon terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Şüpheliler, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimi İbrahim Balık tarafından 19:00'dan itibaren yeniden sorgulanmaya başlandı. Altı buçuk saat süren sorgunun ardından Hakim Balık, saat 01:20 sıralarında kararını açıkladı. Hakim, şüphelilerden Yalçın Küçük'ün örgüt yöneticiliğinden diğer şüphelilerin ise örgüt üyeliği suçundan tutuklanmasına karar verdi. Şüpheliler Metris Cezaevine gönderildi.

YURDAKUL'UN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Tutuklamaların ardından basın mensuplarına Doğan Yurdakul'un sözlerinin ise neler olduğunu avukatı Tugay Topbaş açıkladı. Topbaş müvekkili Yurdakul'un kararın ardından, "Hukuk iflas etmiştir. Önemli olan kamuoyu vicdanının iflas etmemesidir. Biz kendimizi kamuoyunun vicdanına teslim ediyoruz" dediğini söyledi. Tutuklanan 5 ismin salı günü Silivri Cezaevi'ne nakledilecekleri öğrenildi.

HABERTÜRK

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul’da yarın bu yollara dikkat