Eriyen kar suyu ahıra doldu, 130 kuzu telef oldu

Eriyen kar suyu ahıra doldu, 130 kuzu telef oldu

Bingöl'ün Karlıova İlçesi'ne bağlı Karabalçık Köyü'nde, eriyen kar sularının doldurduğu ahırdaki 130 kuzu telef oldu. Hayvanların sahibi Emin Baran, tüm servetinin bir gecede yok olduğunu belirterek devletten yardım istedi.

24 Mart 2012, Cumartesi 15:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Son yılların en şiddetli kışını yaşayan Karlıova’nın Karabalçık Köyü’nde eriyen kar suları, dün gece Emin Baran’a ait ahırı bastı. Ahırda bulunan 130 kuzu boğularak telef oldu. Hayvanlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Emin Baran, "Gece geç saatlerde ahırı kontrol ettiğimde bir şey yoktu. Sabah ahıra kuzulara yem vermeye geldiğimde kapının açılmadığını gördüm. Kapıyı zorlayarak açtığımda karşımda gördüğüm manzara karşısında şoke oldum. Ahıra dolan yaklaşık 50 santim suyun altında tüm hayvanların cansız halini görünce köylülere haber vererek suyun boşaltılması için yardım istedim. Köylülerin yardımıyla boşalttığımız suyun altında telef olan 130 hayvanı dışarı taşıdık. Benim tüm servetim bu hayvanlardı perişan bir durumdayım devletten yardım bekliyorum" dedi.

Köye gelen jandarma ekipleri, inceleme yaparak tutanak hazırladı. Karlıova İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri de yaptığı incelemede hayvanların kar sularının erimesiyle ahırı basması sonucu telef olduğunu belirledi.

Serkan BİNGÖL/KARLIOVA (Bingöl), (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aksaray Belediyesi 22 zabıta memuru alacak! İşte başvuru şartları