Erkan Zengin, İsveç'teki sağlık sistemini eleştirdi

Adana Demirspor'da oynayan Erkan Zengin, İsveç'te yaşayan ailesinden örnek vererek İsveç'teki sağlık sistemini eleştirdi. Erkan, "İsveç'te hasta olacağına öl, daha iyi" dedi.

27 Nisan 2020, Pazartesi 12:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Adana Demirspor'un oyuncusu Erkan Zengin, İsveç'te yaşayan ve corona virüse yakalanan Türk vatandaş için ambulans uçak gönderilmesini değerlendirdi. Yaşanan olayın Türkiye için gurur kaynağı olduğunu söyleyen Erkan Zengin, "İsveç’te sağlıkla ilgili hiçbir şey yok. Orada ölsen daha iyi. Öyle bir durum var. Hastaneye almazlar şu an. Benim kuzenlerimde de virüs oldu, hepsi evde kalıyor" diyerek İsveç'teki sağlık sistemini eleştirdi.

Erkan, İsveç Milli Takımı'nın formayını giyiyor.

Biz bugün İsveç'in bakmadığı hastamızı uçak gönderip aldık. Bu inanılmaz bir durum ve gurur verici bir şey. Buradaki bakanların bile Türkiye'yle ilgili söyledikleri çok güzel.
Arkadaşlarımla konuşuyorum, bizim yaptıklarımızı takdir ediyorlar. Hem insan olarak da diğer ülkelere göre daha farklıyız. Bu yüzden birbirine sahiplenme üst seviyede. Bir kanalda bir yardım çağrısı yapılıyor, herkes yardım ediyor."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mesut Özil ile Fenerbahçe'nin kavuşmasının önündeki engel 8 milyon euro