Erkek çocuğu yetiştirenlerin bilmesi gerekenler

Erkek çocuğu yetiştirirken bazı özel durumlarla karşılaşabilirsiniz. Her çocuk aynı sevgiye, ilgiye ve alakaya ihtiyaç duysa da kız çocukların ve erkek çocukların ilgi duyduğu farklı konular olabilir.

31 Temmuz 2020, Cuma 13:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Riskli davranışlara meyillidirler

Riskli davranışlara meyillidirler

Bir oğlunuz olduğunda ilk öğreneceğiniz şeylerden biri onun riskli davranışlara meyilli olduğudur. Sınırlarını zorlamayı severler. Düşmeden önce kenara ne kadar yaklaşabileceklerini görmek isterler. Tabii tüm bu davranış şekilleri annelerin sinir krizi geçirmelerine sebep olabilir. Sıyrıklar ve morluklar, hatta bazen de kırıklara hazır olmalısınız, bu onun doğasında var.


Çok fazla kelimeye ihtiyaç duymazlar

Çok fazla kelimeye ihtiyaç duymazlar

Oğlanlar çok konuşmaya ya da kendileri ile çok fazla konuşulmasına ihtiyaç duymazlar. Çoğu erkek çocuğu kelimeleri kullanmak yerine sesler çıkarmayı tercih eder, örneğin araba sesleri. Elbette oğlunuzla konuşmalısınız ama onların bundan kızlar kadar hoşlanacağını sanmayın.


Kirlenmeyi severler

Kirlenmeyi severler

Bu oğlan annelerinin çabucak öğrendiği bir diğer şeydir; onlar kirlenmeyi severler! Saatlerce çamurun içinden çıkmayabilirler. Belki sadece dışarı çıktığında giymesi için kıyafetler ayırabilir, böylece sizin çığlıklar atarak zevkle seçip aldığınız kıyafetlerin parçalanıp kirlendiğini görmekten kaçınabilirsiniz.


Açık havayı severler

Açık havayı severler

Erkek çocuklar açık havayı ve açık havada oynanabilecek her türlü oyunu sever. Yaş ilerledikçe sadece arkadaşları ile konuşurken bile açık havada olmayı tercih ederler. İlk yıllarından hayatlarının sonlarına kadar erkekler açık havayı sever.


Ne giydikleri önemli değildir

Ne giydikleri önemli değildir

Birkaç favori kıyafeti olabilir ama giyinmek oğlanlar için asla kızlarda olduğu gibi önemli bir mevzu haline gelmeyecektir. Tabii aynı şey sizin için de geçerli olmak zorunda değil.


Annelerini derinden severler

Annelerini derinden severler

İşte bir anne için erkek çocuk sahibi olmanın en tatlı yanı: Onlar yaşamları boyunca annelerine düşkün olacaklardır. Asla bitmeyecek bir sevgiden bahsediyoruz. Söz konusu annesi olduğunda erkeklerin doğal koruyuculukları devreye girer.

Tekerleği olan şeyleri severler

Tekerleği olan şeyleri severler

Erkekler genellikle erken yaşta tekerlekli şeylere dair bir keyif geliştirirler. Bu yıllar içinde farklı şekillerde su yüzüne çıkıp duracaktır.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kurban Bayramı çocuğa nasıl anlatılmalı?