Erkek kılığında polise saldırdılar

Adana Ceyhan'da nevruzu bahane ederek polise saldıran PKK yandaşları arasında, erkek kılığına girmiş 2'sinin yaşı küçük 3 kız yakalandı

21 Mart 2016, Pazartesi 16:23
A A
Erkek kılığında polise saldırdılar

Ceyhan ilçesine bağlı Belediyeevleri ve Esentepe mahallelerinde, Nevruz’u bahane eden PKK yandaşları ateş yakıp yolu kapattı. İhbar üzerine  bölgeye giden polis, PKK yandaşlarını yolu açması konusunda uyardı. Ancak PKK yandaşları polise havai fişek, taş, molotof ve el yapımı bomba ile karşılık verdi. Polis de tazyikli su ve biber gazı ile PKK yandaşlarına müdahale ederek dağıttı. Polis daha sonra 8 kişiyi gözaltına aldı.

ERKEK KILIĞINDA 3 KIZ

Polisin yakaladığı 8 kişinin yüzleri tek tek açıldı. Polis yüzünü açtığı 7 kişiden 3’ünün kız olduğunu görünce şaşırdı. Kızlardan ikisinin henüz 14 yaşında olduğu öğrenildi. Emniyete götürülen zanlılardan yaşı büyük olan kızın Pınar Ö. (20), diğer kızların ise K.Ç. (14) ve Z.Y. (14) olduğu öğrenildi.

Korsan gösteriler sırasında yakalanan 5 erkek şahsın isimlerinin ise S.Ö. (15), A.Ç. (15), H.K., Abdulkadir E. (34) ve Nizam A. (18) olduğu belirlendi. Bu şahıslardan Nizam A.’nın kimliği de polisi şaşkına çevirdi. Nizam A.’nın IŞİD’in Kobani’ye saldırdığında Türkiye’ye sığınarak Ceyhan’a geldiği, Türkiye Cumhuriyeti’nin kendisine geçici kimlik kartı vererek sahip çıktığı ortaya çıktı. Zanlılar bugün sorguları tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.

İHA 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bağlar'da sokağa çıkma yasağı kalktı