Erkek modası Timothee Chalamet'ten sorulur

Son zamanlarda Hollywood'un en çok konuşulan genç oyuncusu Timothee Chalamet. Call Me By Your Name ve Lady Bird filmleriyle çok konuşulan ve En İyi Erkek Oyuncu dalında 90. Oscar Ödülleri’ne aday gösterilen genç oyuncunun yükselişi bununla sınırlı kalmadı. Stil alanında kendine bir çizgi belirleyen Timothee Chalamet, tarzıyla erkek modasına yön vermeye başladı.

01 Aralık 2019, Pazar 10:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Bazı kişiler onu kendi isteğiyle emekliye ayrılan İngiliz oyuncu Daniel Day Lewis'e benzetip "Geleceğin Day Lewis" i diye tanımlıyor. Bazıları da "Hollywood'un son dönemde çıkardığı en yetenekli erkek oyuncu " olarak nitelendiriyor. Dünyanın dört bir yanındaki hayranları arasında elde ettiği popülerliği de bir yana koyuyoruz elbette.

Son dönemde ardı ardına rol aldığı filmlerle fazla da uzun sayılamayacak bir zamanda geniş bir hayran kitlesi edinen Timothee Chalamet, şimdi de moda alanında etkisini ortaya koydu. Lyst'in her yıl düzenlediği "modanın bir yılı" indeksine kendi alanında ilk sıradan girdi 23 yaşındaki Timohtee Chalamet. Üstelik de hiçbir tasarımcıdan yardım almadan oluşturduğu kendine özgü tarzıyla.Kıyafetlerini kendi seçiyor

Kıyafetlerini kendi seçiyor

Küresel moda araştırma platformu Lyst'in değerlendirmesine göre Timothee Chalamet moda alanında "yılın en etkili erkek ünlüsü" unvanını ele geçirdi. Üstelik hem kendi kuşağından hem de daha tecrübeli rakiplerini geride bırakarak. Bu arada Chalamet'in Lyst'in hem kadın hem erkek ünlüleri birlikte değerlendirdiği listesinde de ikinci sırada olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu bölümde de üstünde eski oyuncu yeni Düşes Meghan Markle var. Lyst, bu sıralamayı yıl boyunca yapılan internet aramaları, sayfa görüntülenme sayıları, uluslararası medya yayınları ve sosyal medyadaki görüntülenmeye göre listesini belirliyor.

Timohtee Chalamet'ye bu unvanı getiren en önemli etken kırmızı halı tarzı. Bir çarpıcı nokta daha: Chalamet, bir stilistle çalışmıyor. Kırmızı halıda giydiği kıyafetleri zevkine göre kendisi seçiyor. Elbette ünlü modacıların imzasını taşıyan kıyafetler giyiyor. Ama tarzını kendi beliriyor. Moda uzmanlarına göre de Timothee Chalamet'nin tarzını tek kelimeyle ifade etmek gerekirse: "Deneysel" denilebilir. Timothee Chalamet'nin bu kimselere benzemeyen ilginç tarzı da onu bu yıl moda alanında en etkili erkek ünlü unvanını getirdi.Hem kırmızı halıda hem kamera karşısında giderek ışıldayan bu genç oyuncuyu biraz daha yakından tanımak gerekirse... 27 Aralık 1995'te New York'ta dünyaya geldi. Annesi Nicole Flender bir emlakçı. Babası Marc Chalamet ise UNESCO'da çalışıyor. Anne tarafından Rus ve Avusturyalı kökenleri var. Baba tarafından ise Fransız ve İngiliz. Timothee Chalamet'nin akıcı şekilde Fransızca konuşmasının nedeni de bu.

Chalamet, genç yaşına karşın hatırı sayılır bir servetin sahibi. Servetinin 6 milyon dolar civarında olduğu konuşuluyor. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts'ta eğitim gören Chalamet, küçük yaşlarında kısa filmlerde oynamaya başladı. Bu arada okurken de Lil'Timmy Tim adıyla şarkılar yazdı.


Dikkat çektiği ilk filmlerden biri 2014 tarihli Interstellar oldu. Yönetmenliğini Christopher Nolan'ın yaptığı filmde Casey Affleck'in canlandırdığı karakterin çocukluk yıllarını oynadı.

Ama onun kamera önü serüveni ciddi şekilde bundan iki yıl önce başlamıştı. Chalamet, 212'de Homeland adlı dizinin ikinci sezonunda oynadı. Başkan yardımcısının oğlu Finn Walden karakterini canlandırdı. O dizide oynadığı karakter bir patlamada hayata veda etti.

Chalamet, genç yaşta edindiği tecrübeyi Call Me By Your Name adlı filmle zirveye taşıdı. O filmde sergilediği performanstan sonra bütün dikkatler ona yöneldi. Armie Hammer ile karşılıklı oynadığı bu filmdeki performansı en iyi erkek oyuncu dalında Oscar adaylığı getirdi. Ödülü kazanamadı ama bu onun kariyeri için önemli bir adım oldu. Bu sayede bu dalda Akademi Ödülü'ne aday gösterilen en genç oyuncu olarak da tarihe geçti.

Bir ara adı Madonna'nın kızı Lourdes Leon ile anılan Chalamet'nin kalbinde şu sıralarda Johnny Depp ile Vanessa Paradis'in kızı Lily Rose Depp var. The Rise adlı filmde birlikte oynayan çift yaz aylarında öpüşürken görüntülemişti.

Kaynak: Hürriyet


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Son moda düğün konseptleri "Wedding Dream Ankara"da tanıtıldı