Erkekler hangi saç rengini çekici buluyor?

Erkekler en çok hangi saç rengini sever? Çok güzel soru... Temelde her erkeğin değişiyor gibi görünse de bilimsel araştırmaların kanıtladığı gerçekler de var. Erkeklerin daha çok çekici bulduğu renkler var. Peki hangisi?

23 Nisan 2021, Cuma 10:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sarışın

Sarışın

Erkekler, sarışınların zekasını ve espri anlayışını sorguluyor. Erkeklerin çekici bulduğu saç renkleri arasında başı çeken renk sarı olsa da erkekler sarışınların çekiciliği ve güzelliğinden tedirgin oluyor ve sarışınların sadakatinden emin olamıyor. Araştırmalara göre erkekler sarışın kadınların yatakta çılgın ve vahşi olabileceğini düşünüyor.

Kumral

Kumral

Kumral kadınlar; sadık, esprili, çekici ve akıllı bulunmakla birlikte pek de seksi bulunmuyor. Erkekler, kumral kadınları her şeyi paylaşabilecekleri çok iyi bir arkadaş olarak görüyor. Sağlam bir ilişkinin temelinde de aslında arkadaşlık var.

Kızıl

Kızıl

Araştırmalara göre erkeklerin çoğu sarışınlardan sonra kızıl saçlı kadınları seksi buluyor; fakat kızıl saçlı kadınlar espriden yoksun ve sadakatsiz olarak görülüyor. Erkeklerin çoğu kızıl saçlı kadınları sempatik bulmasa da kısa süreli ilişki hayali kuruyor. Kızıl saçların çekici bulunmasının nedenlerinden biri kızıl saçın gençliğin ve doğurganlığın işareti olarak algılanması.

Esmer

Esmer

Araştırma sonuçları, erkeklerin Penelope Cruz gibi esmer kadınların hep akıllı, sadık, esprili, başarılı olduğunu düşündüğünü ortaya koyuyor. Esmer kadınlar, birçok alanda başı çekiyor. Siyah saç rengine sahip olan kadınlar, erkeklerin hoşuna gidebilecek neredeyse tüm özellikleri taşıyor. Araştırmalara göre koyu saç rengine sahip olan kadınlar, zeki ve güvenilir algısı yaratmak için işe girmeden önce saçlarını koyu renge boyatıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkeklerin en sık yaptırdığı estetik operasyonlar