Erkekler insanlaşıyor

Antalya'da düzenlenen 'Küreselleşen Dünyada Erkeklik' sempozyumunda şaşırtan tahlil

16 Ekim 2009, Cuma 05:00
A A

Doç. Dr. Esma Durugönül’den kadınları rahatlatacak açıklama: “Duygularını gösteren erkeğin ‘light’laştığını söylemek yanlış. Ağlayabilen erkeklerin sayısı giderek artıyor. Aslında erkekler insanlaşıyor.”

KADINLAR YANLIŞ BİLİYOR

Erkeklerin duygularını ifade edememesinden yakınan kadınlar artık daha rahat bir nefes alabilir. Çünkü ağlayabilen erkeklerin sayısı giderek artıyor. Akdeniz Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Esma Durugönül bunu doğruluyor. Antalya’da dün düzenlenen ‘Küreselleşen Dünyada Erkeklik ve Beden’ sempozyumunda konuşan Doç. Dr. Esma Durugönül, Türk kültüründe yetişen kız çocukların erkekleri duygusuz olarak algıladığını, ancak bunun yanlış olduğunu söylüyor.

AĞLAMAMALARI GARİP

İşte Doç. Dr. Esma Durugönül’ün şaşırtan açıklaması: “Erkeğin her zaman güçlü olması gerektiği gibi yaygın bir inanış var. Ancak yeni nesil erkekler bu inanışı kırıyor. Erkekler aslında insanlaşıyor. Çünkü insanın ağlamaması, evin idaresinin sadece ondan sorulması hakça değil. ‘Erkekler lightlaşıyor’ demek yanlış. Ağlayabilen erkeklerin sayısı artıyor. Toplum da bunu doğal görmeye başlıyor. Bakımlı erkeklerin artması da doğal. Bu, insanın kendini nasıl sunmak istediğini gösteriyor.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.