Erkekler neden olgun kadınlardan hoşlanır?

Özellikle de genç erkekleri olgun kadın sevdası çoğumuz tarafından bilinir. Siz de en az bir kere 'Ne buluyorsun sanki?' diye düşünmüş olabilirsiniz. Bu sorunuzun cevabını verdik. Nedir bu erkeklerin olgun kadın sevdası?

09 Nisan 2021, Cuma 17:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Olgun kadınlar kendilerinden emindir

Olgun kadınlar kendilerinden emindir

Belirli bir yaşı geçtikten sonra, artık kendini oldukça iyi tanımaya başlarsın. Bu da, otomatik olarak öz güveninin artması anlamına geliyor. Erkekler ise kendine güvenen kadınları oldukça çekici buluyorlar. Kendine güvenmeyen ve depresif görünen kadınlar çoğunlukla erkekleri itiyor. Halbuki, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi hayatını dilediğince yaşayan özgür kadınlar, erkekler için adeta cazibe kaynağı konumunda. Dahası, olgun kadınlar genç olanlara oranla daha az talepkar oluyor.


Her zamankinden daha genç görünüyorlar

Her zamankinden daha genç görünüyorlar

Kadınların kendilerine daha iyi baktığı ve genç görünmenin yollarını çok iyi bildikleri ortada. Erkeklere kıyasla, ilerleyen yaşlarda kadınlar cilt bakımlarına, egzersizlere, güzel giyinmeye, saçlarına ve makyajlarına oldukça dikkat ediyor. Erkeklerin bu gerçeklere sırt çevirmeyeceği de ortada. Bazı uzmanlar, 50li yaşların yeni 30’lar olduğunda ısrarcı!

Tabii ki tecrübe!

Tabii ki tecrübe!

Yıllar insana birçok tecrübe katıyor. Genç erkekler, olgun kadınların tecrübelerini ilgi çekici bulmakla yetinmiyor; aynı zamanda hayattan bir şeyler öğrenmek açısından da cazip buluyorlar. İşin cinsel boyutu da cabası. Olgun kadınlar için de genç erkeklerin bazı tecrübesizlikleri ilişkiye renk ve eğlence katıyor. Yaşanacak birçok şeyi “heyecan” olarak tanımlayan bir erkek de çekici bulunabiliyor.

Aile kurma korkusu!

Aile kurma korkusu!

Çoğu erkeğin korkusu: Evlenmek ve aile kurmak. Olgun kadınlar ise bu korkunun ortadan kalkması konusunda adeta erkeklerin ekmeğine yağ sürüyor. Yani, ilişkide var olan ve gelecekte var olacak sorumluluklar azalıyor. Erkekler, evliliğe ve aileye doğru yol alan bir ilişki yerine bu rahatlığı tercih edebiliyor.

Daha gerçekçiler

Daha gerçekçiler

İlerleyen yıllar ile birlikte, dünyanın nasıl döndüğünü daha iyi kavramaya başlıyorsun. Bu da, olgun kadınların genç erkeklerle eğlenebilme kapasitesini maksimum seviyeye çıkarıyor. Hayata karşı duruşun ciddiyetini kaybetmesi ve derinlemesine düşünmeye gerek kalmaması da cabası. Aynı zamanda, bir ilişkinin sonsuza kadar sürmesi gerektiği gibi bir kalıp da yıkılıyor. İlişkinin her iki tarafına da sadece eğlenmek kalıyor. Kazanılan özgürlük ile heyecan ve eğlence seviyesi de yükseliyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkeklerin kadınlarda bayıldığı 10 doğal durum