Erkeklerde çabuk yağlanan saçlar için basit önlemler

Erkeklerde yağlı saç, en büyük problemlerden biri. Yağlı saçlar için şampuan tavsiyesi almak yerine önce alınabilecek tüm önlemleri denemek daha mantıklı bir seçenek. Yağlı Saçlar için çözümler tahmininizden de fazla. Erkeklerde çabuk yağlanan saçlar için basit önlemleri derledik.

23 Ocak 2021, Cumartesi 15:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Killi ürünler

Killi ürünler

Killi saç maskesi, saç diplerindeki yağı emerek, saç tellerini hafifletir, saçlara dolgunluk kazandırır. Kil maskesini duş almadan önce kuru saç diplerine uygulayıp 5 dakika bekleyin. Sürenin sonunda parmaklarınızla masaj yaparak ürünü iyice yedirin. Ilık su ile saçlarınızı durulayın. Kil maskesi ilk kullanımdan itibaren saçlarınızda gözle görülür bir hafiflik yaratacaktır.

  Sprey formda şekillendiricileri tercih edin

Sprey formda şekillendiricileri tercih edin

Jöle formundaki saç şekillendiricileri saçlarına yapışır ve yağlanmalarını kolaylaştırır. Bunun yerine saçlarına sprey formdaki ürünleri kullanın.


 Yıkamak için iyice yağlanmasını beklemeyin

Yıkamak için iyice yağlanmasını beklemeyin

Saçlarınızı yıkamak için çok fazla beklemeyin. Saçlarınızı iki günde bir mutlaka yıkayın. Saçlar çok yağ ürettikten sonra yıkamak yerine yağlanmaya başladığında hemen kontrol altına almanızı öneriyoruz. Saçlarınızı yıkarken saç diplerine şampuanını masaj yaparak uyguladığınızda yağlanmayı azaltabilirsiniz.

 Ilık suyla duş alın

Ilık suyla duş alın

Saçların yağlanmasının en önemli sebeplerinden biri de aşırı sıcak su. Sıcak su saç derisindeki sebum dengesini bozarak saçların daha fazla yağlanmasına sebep olur. Yağlı saçlarınız varsa mümkünse ılık suyla saçlarını yıkamalısınız. Saçlarınızı soğuk suyla yıkadığınızda ise daha az yağlandığını göreceksiniz.

  Dikkatli şapka kullanın

Dikkatli şapka kullanın

Çok sık şapka kullanıyorsanız saç derisine hava girmesini engelliyor olabilirsiniz. Sürekli şapka takmak saçları kısa sürede yağlandırır. Bunun yerine saçların hava alacağı şapkaları deneyebilir veya bir süre şapka kullanmaya ara verebilirsiniz. Saç şekillendirici sürdükten sonra şapka veya bere takmak saçların anında yağlanmasına sebep olabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beyaz saçlarını göstermekten çekinmeyen 10 cesur kadın