Erkeklerde daha uzun boylu görünmenin 6 yolu

Boyu uzatan kıyafet arayışları hepimizin bir dönem olmuştur. Ancak bazı kişilerde bu, bitmeyen bir dönem oluyor. Erkeklerde daha uzun boylu görünmenin pek çok yolu var. Kısa boylu erkekler için takım elbise modelleri bile var. Yani olduğundan daha uzun boylu görünmek siz istediğiniz sürece mümkün. Peki erkeklerde daha uzun boylu görünmenin yolları neler?

06 Ağustos 2020, Perşembe 14:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Tek renk

Tek renk

Karışık renkleri ve desenleri bir arada kullanmayı seviyor olabilirsiniz ancak bu da herkes tarafından kabul edilen bir gerçek ki; desenli kıyafetler her zaman tek renk düz kıyafetlerden daha kısa gösterir. O yüzden eğer boyunuzu uzun göstermek istiyorsanız tek renk düz kıyafetleri tercih etmelisiniz. 

Aksesuarlarına dikkat et

Aksesuarlarına dikkat et

Doğru seçilmiş ve kombinlenmiş bir aksesuar sizi zevk sahibi bir erkek olarak göstermekle kalmaz, aynı zamanda daha uzun boylu gözükmenizi de sağlar. Şapka veya atkı kullanımı dikkatleri baş ve boyun bölgesine çekerek daha uzun bir imaj çizilmesine katkıda bulunur. Pantolon ile uyumlu renkte çorap giymek de bacak boyunun daha uzun gözükmesini sağlar. Fazla kalın olmayan, gömlek ve pantolon rengiyle uyumlu renkte kemer kullanmak, bedenin yarıdan kesilerek kısa gözükmesini engeller.

Kilit nokta pantolon paçaları

Kilit nokta pantolon paçaları

Pantolon paçaları önemlidir. Uzun görünmek istiyorsanız pantolon paçalarınız ile oynamanız gerekebilir. Dar paça pantolonlar bacaklarınızı uzun gösterir. Paçası kısa bir pantolon giyerseniz yine boyunuz daha uzun görünecektir.

Koyu renkli kıyafetleri tercih edin

Koyu renkli kıyafetleri tercih edin

Koyu renkli kıyafetler kilonuzu saklayarak sizi daha zayıf ve daha uzun göstermeye yardımcı olacaktır. Açık renkli kıyafetler her zaman boyunuzu olduğundan daha kısa göstereceğini unutmayın.


Boyuna çizgiler

Boyuna çizgiler

Dik çizgili kıyafetler giyin. Dik çizgili takımları, pantolonları gardırobunuzda bol bol bulundurun. Dik çizgili kıyafetler her zaman sizi daha uzun göstermeye yardımcı olacaktır. Gömlek, tişört önemli değil dik çizgili olsun. Yatay çizgili olan tüm kıyafetlerden uzak durun.

Uzun kaban modelleri

Uzun kaban modelleri

Boyu üst bacağının yarısına kadar gelen, uzun modelli kabanlar üst bedenini olduğundan daha uzun gösterir. Burada yine dikkat edilmesi gereken nokta renk uyumudur. Kabanın rengi kıyafetinin gerki kalanı ile kontrast oluşturmamalıdır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 10 parmağında 10 marifet: Bella Hadid