Erkeklerin en sık yaptırdığı estetik operasyonlar

Estetik operasyon deyince akla ilk olarak kadınlar gelse de son yıllarda durum değişti. Erkekler de kadınlar kadar estetik operasyonlar yaptırır oldu. Peki erkekler en çok hangi estetikleri yapıyor. Aklımıza ilk olarak saç ektirme gelse de, fazlası da var.

22 Nisan 2021, Perşembe 12:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Göğüs küçültme operasyonu (jinekomasti)

Göğüs küçültme operasyonu (jinekomasti)

Erkek meme dokusunun genişlemesi ve şişmesi olarak tanımlanan jinekomasti, , sosyal ve psikolojik problemleri beraberinde getiriyor. Erkeklerin çok rahatsız olduğu bu durum cerrahi müdahale ile tedavi edilebiliyor. Fazla meme ve yağ dokusunun ameliyatla alınmasının yanı sıra liposuction da uygulanabiliyor. Areolanın da genişlediği durumlarda areola çapının daraltılması işlemi de yapılabilabiliyor.

 Liposuction (yağ aldırma)

Liposuction (yağ aldırma)

Erkeklerin en sık tercih ettiği estetik operasyonlar arasında yağ aldırma da bulunuyor. Büyük bir göbek ve kalça şeklinde kendini belli eden yağlanma liposuction uygulamasıyla çözülüyor. Erkekler hem liposuction hem de karın germe operasyonu da tercih edebiliyor.

Botoks

Botoks

Erkekler açıklamaktan kaçınsa da alındaki ve kaş ortasındaki çizgilerinden rahatsızlık duyuyor. Sert bir ifadeye neden olan bu durumu çözmek için de botoks yöntemine başvuruyor.

 Göz kapağı ve kaş kaldırma

Göz kapağı ve kaş kaldırma

Erkekler yaşa bağlı olarak gelişen sarkan göz kapakları, göz kenarları ve kaşların yorgun görünüme neden olmasıyla blefaroplasti ameliyatına başvuruyor. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlemde hasta aynı gün taburcu edilebiliyor. Kaşları kaldırmak için ise enjeksiyon uygulamasından yararlanılabiliniyor.


 Kepçe kulak estetiği

Kepçe kulak estetiği

Kepçe kulaklı olmak erkeklerin özgüvenini zedeliyor. Sosyal yaşamında bu durum nedeniyle rahatsızlık duyan erkekler lokal anesteziyle yapılabilen kepçe kulak ameliyatına başvuruyor. Kepçe kulak ameliyatı lokal anesteziyle yapılabiliyor ve işlemden 15 gün sonra hastanın sorunu tamamen ortadan kalkıyor.


Saç ekimi

Saç ekimi

Özellikle de erken yaşlardaki saç dökülmeleri erkekler için can sıkıcı kusurlar arasında sayılıyor. Hormonal değişiklikler ya da mantar hastalığı nedeniyle dökülebilen saçlar, Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT) ve Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) olmak üzere iki yöntemle sorun olmaktan çıkıyor. FUT yönteminde enseden saçlı deri alınarak dökülmüş bölgeye ekilirken FUE yönteminde enseden alınan saç kökleri, özel iğneler kullanılarak dökülme olan bölgeye tek tek naklediliyor. Saç ekimi erkeklerin en sık tercih ettiği estetik operasyonlar arasında bulunuyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hasarlı ve boyalı saçlara özel evde avokadolu saç meskesi yapımı