Erkeklerin klasik pazar sabahı yalanları

Erkeklerin cumartesi gecesini birlikte geçirdiği kadınlara pazar sabahı söylediği yalanlar

04 Aralık 2016, Pazar 16:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erkek dünyası ile kadın dünyası birbirinden çok farklıdır. Kadınlar bir cumartesi gecesi çıktığı erkekle birlikte olduktan sonra genellikle görüşmeye devam edeceğini, hatta bunun bir ilişkiye döneceğini umar (istisnalar elbette vardır).

Erkek içinse durum bambaşkadır. Güzel bir gece geçirmiştir. Aklında ilişki falan yoktur, her şey burada kalmalıdır. Ama bunu bu şekilde anlatması, kadının kendisini değersiz hissetmesine yol açacaktır.

İşin aslı, ekekler bu durumda çeşitli yalanlara başvurur. Peki nedir o yalanlar?

BEN SENİ ARARIM

BEN SENİ ARARIM

"Yeniden görüşecek miyiz?" sorusuna verilen en klasik cevaptır. Hatta şöyle devam edebilir: "Tabii ben de seni görmek isterim ama bu aralar çok yoğunum. Müsait olduğumda ben seni mutlaka ararım..." Elbette aramayacaktır.

AŞKA İNANMIYORUM

AŞKA İNANMIYORUM

Gece birlikte olduğu kadının ertesi gün bunu ilişkiye taşımasını önlemek için söylenen en büyük yalanlardan biridir. Sabah kalkar kalkmaz "Aşk hakkında ne düşünüyorsun?" diye sorar, kadının vereceği cevap ne olursa olsun kendisi "Aşka inanmıyorum" diyerek noktayı koyar. Aslında şunu söylemektedir: "Denk gelirsek yine birlikte olalım ama aşk meşk diyerek beni kendinden soğutma..."

YENİ BİR İLİŞKİDEN ÇIKTIM

YENİ BİR İLİŞKİDEN ÇIKTIM

Bu, "Benden uzak dur, ilişki falan bekleme" demektir. Büyük olasılıkla o ilişkiyi süsleyip ne kadar zor şeyler yaşadığından söz edecek ve sonra "Bana biraz süre ver" diyecektir. Kanmayınız, çünkü öyle bir ilişki yaşamamıştır.

KİMSEYE GÜVENMİYORUM

KİMSEYE GÜVENMİYORUM

Bir önceki ilişkisinde aldatıldığını anlatacak, annesi dışında hiçbir kadına güvenmediğini söyleyecektir. Evet aldatılmış olabilir ama erkek dünyasında işler öyle yürümüyor. Kadınlar aldatıldıktan sonra bir başkasına güvenmek konusuda zorluk çekiyor. Ama erkeğin ilişkiye başlaması için 'güven' önemli bir kriter değil. Çünkü erkekler bir kadında 'güven' olgusunu aramıyor.

BEN İLİŞKİ YÜRÜTEMİYORUM

BEN İLİŞKİ YÜRÜTEMİYORUM

Bu da "Çok denedim ama olmadı" erkeklerinin söylemidir. Doğrudur, bir ilişki yürütemiyordur çünkü bir ilişki yürütmek için çaba göstermek istemiyordur. Gösterse, ilişkinin kralını yaşayacaktır kuşkusuz.

SEN ÇOK DÜZGÜN BİRİSİN

SEN ÇOK DÜZGÜN BİRİSİN

Yalanın önde gideni... Bir gece önce sizi tavlamak için türlü şebeklik yapan o erkek gitmiş, yerine güya sizi sizden daha fazla düşünen ve aslında "Ben sana layık değilim" demeye çalışan bir erkek gelmiştir. "Sen çok düzgün birisin" diyerek "Ben senin istediğin özelliklere sahip biri değilim" demeye getirmektedir. Halbuki sahiptir de, bunu sizinle paylaşmak istememektedir.

KAFAM ÇOK KARIŞIK

KAFAM ÇOK KARIŞIK

Klasiğin de klasiği bir yalan. "Bu aralar hiç kimseye yoğunlaşamıyorum. Kafam çok karışık. Bir ilişkim olsun mu olmasın mı, onu bile bilmiyorum. İyisi mi sen benden bir şey bekleme..." diye devam edecektir. Aslında kafası çok nettir. O, her gece başka bir kadınla hayatını geçirmeye devam edecektir.

ZAMANA BIRAKALIM

ZAMANA BIRAKALIM

"Tamam bir gece birlikte olduk da bunu çok abartma" demenin başka bir yolu. Zamanla sadece elma olgunlaşır ilişki değil. "Zamana bırakıl" diyen erkek için o zaman hiç gelmez. Bu söze inanıp bekleyen kadın da zamanını boş yere harcamış olur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER The Queen's Gambit'in ikinci sezonu gelecek mi?