Erkeklerin yaptığı 8 tehlikeli stil hatası

Sanki hep kadınlar şık olmak zorunda. Peki ya erkeklerin şıklığı? Erkeklerin en sık yaptığı stil hataları tek tek sıraladık.

20 Nisan 2021, Salı 16:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kemer ve ayakkabı uyumsuzluğu

Kemer ve ayakkabı uyumsuzluğu

Erkek modasında klasikleşmiş kural şudur: Kemer ve ayakkabı aynı renk olmalı. Kahverengi ayakkabı ile siyah bir kemerin ne kadar kötü göründüğünü tahmin etmek zor değil. Kemerin ayakkabınla tamamen aynı renk olamasa da benzer tonlarda olmasına dikkat etmelisin. Tabi burada ayakkabının temiz olması da öncelikli kurallardan biri.


 Kösele ayakkabı ile beyaz çorap gitmek

Kösele ayakkabı ile beyaz çorap gitmek

Klasik takım elbise veya kumaş pantolonunun altına giyilen beyaz çorap kadınların erkeklerde tahammül edemediği bir detay. Sen de bu hatayı yapıyorsan “kro” damgası yememek için bu alışkanlığına son vermelisin.

Karmaşık desenlerde kıyafetler giyinmek

Karmaşık desenlerde kıyafetler giyinmek

Komik ve garip bir görünümden kaçınmak için ilgisiz renk ve desende parçaları bir arada kullanmamalısın. Gömleğin desenliyse düz bir kravat tercih etmeli, takım elbisen düz ise gömlek veya kravatını desenli tercih etmelisin.

 Kısa kollu gömlekle kravat giymek

Kısa kollu gömlekle kravat giymek

Erkeklerin yaptığı giyim hataları arasında maalesef en yaygın olanı kısa kollu gömlekle kravat kombini yapmak. Bu stil tarzını 5 yaşındaki çocuklara bırakmalı, pamuklu rahat kumaştan yapılmış uzun kollu gömleği kollarını kıvırarak kravatınla kullanmalısın.

Paçası kısa pantolon

Paçası kısa pantolon

Kısa pantolon modası olsa bile özellikle klasik kesim pantolonlarda paça boyunun kısa olmamasına dikkat etmelisin. Kat yapmış paçalar da kısa boylu ve özensiz görünmene neden olur. Pantolon boyu ayak bileğini kapatacak hizada olmalı.

 Fazla uzun veya fazla kısa kravat takmak

Fazla uzun veya fazla kısa kravat takmak

Kravat boyu da özenli olunması gereken detaylar arasında bulunuyor. Kravatın ceketin içinden sarkacak kadar uzun olmamalı. Tabi göğsünde duracak şekilde kısa da olmamalı. Kravat boyu için en ideal olan kravatın kemeri geçmeyecek hizada olması.

 Gösterişli takılar takmak

Gösterişli takılar takmak

Aksesuarlar elbette erkeklere de çok yakışıyor; fakat taşlı, aşırı parlak ve büyük aksesuarlar değil ade, maskülen ve cool takılardan bahsediyoruz.

Saç şekillendiriciyi abartmak

Saç şekillendiriciyi abartmak

Şık görünmek için temiz ve iyi giyinmek kadar sağlıklı duran saçlar da önemli oluyor. Bununla birlikte saçına çok fazla şekillendirici sürmemelisin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kadınların erkeklerde itici bulduğu 10 kıyafet