Erken öten motorun sesi kesildi: Andre Verissimo sevinirken liderliği kaybetti

SuperBike'ın Brezilya ayağında ilginç bir an yaşandı. Şampiyon sürücü Andre Verissimo, yarışı kazandığını düşünerek motosikletinin hızını kesti ve ayağa kalktı. Ancak bitiş çizgisine varamadan rakipleri tarafından geçilince liderliği kaybedip yarışı 3. olarak tamamladı.

24 Aralık 2020, Perşembe 12:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

SuperBike Evolution'ın Brezilya ayağı önceki gün yapıldı. Bu sezonun klasman lideri ve şampiyonu Andre Verissimo, yarışı yine önde götürüyordu. Bitiş çizgisine metreler kala Verrissimo, arkasında kimseyi göremeyince erken sevinmeye başladı. Motosikletinin hızını kesme pahasına ayağa kalkıp sevinç gösterisinde bulunan Verissimo, hızlı gelen iki rakibi tarafından geçildi.

Yarışı 3. olarak tamamlayan Verissimo, liderliği kaybetse de klasman şampiyonluğunu kazandı.

Yarış sonrası konuşan Verissimo, olayla ilgili "Dalga geçileceğimi biliyorum. Meme'lere (komik görseller) konu olacağım" diyerek kendiyle alay etti. Verissimo olay anını ise şöyle açıkladı: 

Geldiklerini görünce tekrar hızlanmaya çalıştım ama 3. vitesteydim ve gerçekten yavaşlamıştım. Motosikletim adeta ölü durumdaydı. Yanımdan geçip gittiler. Neyse, sorun değil. Önemli olan şampiyonluktu. Gün sonunda herkes mutlu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Anthony Joshua, Kubrat Pulev'i nakavt ederek unvanlarını korudu