Erken öttüğü için dava edilen horoz hayatını kaybetti

Fransa Oléron'da semt sakinlerinin sabah çok erken saatlerde öttüğü gerekçesiyle dava ettiği Maurice adlı horoz 6 yaşında hayatını kaybetti.

21 Haziran 2020, Pazar 13:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Birkaç yıl önce Oléron'da 'gürültü kirliliği' gerekçesiyle komşuları tarafından mahkemeye verilen Fransa'nın en ünlü horozu Maurice, 6 yaşında hayatını kaybetti. BBC'de yer alan habere göre Maurice'in sahibi Corinne Fesseau, horozun mayıs ayında öldüğünü ancak haberi vermek için karantina günlerinin bitmesini beklediğini ifade etti.

France Bleu radyosuna konuşan Fesseau, "Karantinayla birlikte kendime, insanların zaten yeteri kadar endişelenecek şeyi olduğunu söyledim" dedi.

Fesseau, "Yeni bir horoz aldık ve ona Maurice adını verdik, o da şarkı söylüyor. Ama o asla bizim Maurice'imiz olmayacak" ifadelerini kullandı.

Davası geçen yıl görülmüştü

Davası geçen yıl görülmüştü

Komşuları tarafından mahkemeye verilen Maurice'in davası geçen yıl görülmüş, mahkeme davayı reddederek horozun sabahları tüm semte yeni bir günün başladığını duyurmasına izin vermişti. Bölgede yaşayan yaşlı sakinler, Maurice'in gürültüsüne son vermek için 2017 yılının ilkbaharında harekete geçmişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Marketten aldığı yumurtaları kuluçkaya yatırdı, ördek çıktı!