Erman Toroğlu, Serdar Tatlı istifasının perde arkasını anlattı! '140 akraba çöreklenmiş'

Erman Toroğlu, Serdar Tatlı'nın istifasının ardından A Spor canlı yayınına bağlandı ve soruları cevapladı. Toroğlu, istifa ile ve yaşananlarla ilgili bildiklerini anlattı.

21 Ekim 2021, Perşembe 15:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Kulüpler Tatlı'yı şikayet etmedi"

"Kulüpler Tatlı'yı şikayet etmedi"

TFF-Kulüpler Birliği toplantısında Serdar Tatlı da vardı. Kulüpler "Biz Tatlı'dan memnunuz" dedi. Geçen sene 1 golle şampiyon belli oldu kimse ses çıkarmadı. Bu sene ses çok çıkıyor. Eski günahlar Serdar Tatlı'ya çıkarılıyor.

"Madem bu toplantıda ben yokum, o zaman gidiyorum"

"Madem bu toplantıda ben yokum, o zaman gidiyorum"

Dün bir toplantı yapıldı. Serdar Tatlı çağrılmadı. Tatlı'ya denildi ki, "Biz MHK ile ilgili bir şeyler tartışacağız o yüzden seni çağırmadık".
Tatlı bu toplantının sonucunu bekliyor, telefon edilmesini ve kendisine bir şeylerin söylenmesini istiyor. Geceye kadar haber gelmeyince Tatlı sabah 9'da federasyona gidip bu haftanın maçlarını teslim ediyor ve istifasını veriyor. Ben de olsam aynısını yapardım. Onurlu adammış.

"Yabancı biri gelecek"

"Yabancı biri gelecek"

Kulüpler hakem yetiştirme olayından memnun değiller ve haklılar. Bunu düzeltmek lazım diyorlar ve Türkiye'den birinin bunu düzeltebileceğine inanmıyorlar. Dışarıdan birinin getirilmesini istiyorlar. Onu getirecek adam da Servet Yardımcı. Yardımcı, Uilenberg'in görevine son verecek ve Tatlı, gelecek şahsa bağlı çalışacaktı. Bütün ipler yeni gelen yabancı kişide olacaktı.
Türkiye'ye yabancı hakem de gelse bu rezillik bitmez. Yabancı kulüp başkanları gelince ancak bitecek. Şimdikiler milleti sokağa dökmek istiyor, dışarı davet ediyor!

Soru: Servet Yardımcı hakem atamalarında kulüplerin de bulunacağı bir sistem olacak dedi. Nasıl bir sistem gelecek?

Toroğlu: Servet Yardımcı Kulüpler Birliği'ne "Düşündüğünüz her şeyi acele edip deklare ediyorsunuz" dedi. Kulüpler Birliği ortak bir isimde karar kılıp onu getirebilir ama UEFA ve FIFA buna karşı. Servet Yardımcı da bunu kulüp başkanlarına anlattı.

"140 akraba çöreklenmiş"

"140 akraba çöreklenmiş"

Soru: Geçen sene büyük bir hakem tartışması yoktu. Bu sene ne oldu? Serdar Tatlı neden herkesi pasifize ederek atamaları tek başına yapıyor?

Toroğlu: Demek ki rahatsızlık duydu. Mesela Metin Tokat Ankara'da hakem derneğinin başına bir ismi getiriyor. Sonra il başkanlığına da aynı ismi getiriyor. 140 akraba çöreklenmiş resmen buraya. Bu yüzden tek başına yapmaya başladı. İsim vereyim mi? Hasan Ceylan hala liglerde! Olur mu bu ya?

Soru: Ali Koç bir kurban istedi, Metin Tokat verildi. Kendi camiasından Tatlı'ya tepki olunca bu istifa bir vicdan azabı oldu. Doğru mu?

Toroğlu: Metin Tokat'la ilgisi yok. Tokat, Tatlı'nın isteklerini yerine getirmediği için gitti.

Soru: MHK'nın başına gelecek kişi hakem camiasının dışından olursa doğru olur mu? Zekeriya Alp ya da Ufuk Özerten gibi mesela.

Toroğlu: Öyle kolay değil. Rant olmuş, hakem paraları tavan yaptı. Kimseye yedirmiyorlar. Çöreklenmişler. Ama yeni sistemde gelecek yabancı biri isim olacak, tüm MHK onun altında çalışacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ali Şansalan'a sahip çıktı! 'Hangi kararı yanlış? Sarı kartın babası!'