Ermenistan Cumhurbaşkanı konuştu

Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan 1915 olaylarıyla ilgili CNN Türk'e konuştu: Türkler de Ermeniler de bu bölgede. Komşu olmayı biz seçmedik. Türkler protokolleri imzalasaydı her şey çok farklı olurdu. Biz imzamızı çekmedik, Türkiye imzalarsa biz de imzalarız

22 Nisan 2015, Çarşamba 17:26
A A

Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan CNN Türk'ün sorularını cevapladı. Sarkisyan 1915 olaylarıyla ilgili olarak " Türkler de Ermeniler de bu bölgede. Komşu olmayı biz seçmedik. Türkler protokolleri imzalasaydı her şey çok farklı olurdu.Protokolleri Meclis'ten çekmek, Türkiye'ye verilen siyasi bir mesajdı. Biz imzamızı çekmedik, Türkiye imzalarsa biz de imzalarız" diye konuştu.

"ERDOĞAN'DAN GÜÇLÜ BİR MESAJ BEKLİYORUZ"

Başbakan Davutoğlu'nun 1915 olaylarıyla ilgili mesajını da değerlendiren Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, 'Dış kamuoyuna yönelik bir açıklama. Umarım Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Nisan'da daha güçlü bir açıklama yapar ilişkiler tekrar normale döner' dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.