Eroin için diz çöküp yalvardı

Gaziantep'te polisin uyuşturucu satanlara yönelik düzenlediği operasyonda yaptığı gizli çekimlerdeki görüntüler, uyuşturucu bağımlılığının boyutlarını ortaya koydu

07 Aralık 2012, Cuma 13:00
A A
Eroin için diz çöküp yalvardı

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ’torbacı’ diye tabir edilen sokakta uyuşturucu satanlara yönelik 4 aylık çalışma sonunda özel hareket timlerinin de katıldığı eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda yakalanan 17 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, evlerinde yapılan aramalarda 38 kilo eroin, 50 kilo esrar ve bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

ELİNDEKİ SU ŞİŞESİNİ BİLE SATTI

Yapılan operasyon öncesi teknik takip sırasında, polislerin yaptığı gizli çekimlerdeki görüntüler, bağımlılığın boyutlarını gözler önüne serdi.

Polisin çektiği görüntülerde, bir parkta oturan uyuşturucu satıcısı M.T., yanına gelen bağımlı gençle bir süre konuşuyor. Uyuşturucu bağımlısı genç, cüzdanındaki bütün paraları ortaya dökerken, satıcı bunu yeterli bulmayıp kabul etmiyor.

Satıcının önünde diz çöken ve yalvaran bağımlı genç, son olarak üzerindeki su şişesini satıcıya uzatıyor. Yapılan pazarlığın sonunda uyuşturucu bağımlısı genç, tek kullanımlık eroini paketini alırken, satıcı da olay yerinden uzaklaşıyor.

Zeki GÜNAY/GAZİANTEP, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Fotoğraflarla tarihi buluşma