Erol Bulut'tan Fenerbahçe çıkışı: Benden önce 7'ncilerdi, ben Avrupa'ya götürdüm

Gaziantep FK teknik direktörü Erol Bulut, Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra sarı lacivertlilerdeki dönemiyle ilgili ilk kez sivri açıklamalar yaptı. Bulut, Fenerbahçe'den başarısız olduğu gerekçesiyle gönderilmişti. Şampiyonluk hedefleyen Fenerbahçe, zirveden uzak kalınca Bulut'la yollar ayrılmıştı.

13 Ekim 2021, Çarşamba 17:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Fenerbahçe için Avrupa'da gelen teklifleri reddettim"

"Fenerbahçe için Avrupa'da gelen teklifleri reddettim"

TRT Spor'a konuşan Gaziantep FK teknik direktörü Erol Bulut açıklamalar yaptı. Bulut, Fenerbahçe'deki dönemini başarısız olarak görmediğini belirten ifadeler kullandı. İşte Erol Bulut'un öne çıkan sözleri:

Hayatımda pişman olduğum bir şey yok. Avrupa hedefim var. Fenerbahçe'ye gitmeden önce de 2-3 teklif vardı ama Fenerbahçeli olduğumu herkes biliyor. Fenerbahçe söz konusu olunca diğer teklifleri rafa kaldırdık.

"Benden önce, benden sonra..."

"Benden önce, benden sonra..."

Benden önceki dönemde 6. ve 7. olan bir Fenerbahçe vardı. Biz ayrılana kadar takım ilk 3 içindeydi ve Avrupa kupalarına gitmesine katkı verdiğimizi düşünüyorum.

"Çok yabancı hoca geldi, ne oldu?"

"Çok yabancı hoca geldi, ne oldu?"

Bu ülkeye yabancı hocalar da geldi, ne yaptılar? Prandelli'si, Mancini'si, Del Bosque'si... Say Allah'ım say. Yabancılar ne yaptı da yerli hocaları bu kadar yerin dibine batırıyorlar?

"Temel problemlerle A Takım'a geliyorlar"

"Temel problemlerle A Takım'a geliyorlar"

Yabancı sayısı neden düşüyor? Yabancı sayısını düşürmenin altyapıyla ne alakası var? Bana bunun birisini anlatması lazım. Bir alakası yok ki. U-19'da oynayan futbolcuların kaçı şu an takımlarında oynayacak kapasitede? U-19'dan çıkan bir futbolcu zaten altyapıda doğru eğitimi almadığından dolayı A Takım'a geldiğinde pozisyon alma gibi konularda ekstradan yine bir şeyler öğretmeniz gerekiyor. Yabancı sınırında yerli kendisini zorlamak zorunda kalıyordu ancak şimdi 3 tane oynatmak zorundasın.

"Yerli iyiyse zaten yabancı almam, sınıra ne gerek var?"

"Yerli iyiyse zaten yabancı almam, sınıra ne gerek var?"

. Benim düşüncem zaten serbest olması gerektiği. Avrupa'ya gittiğinizde ne oluyor? Elendik, neden elendik? Yerli oyuncun kaliteli değilse Avrupa'da ne yapacaksın? Yabancı sayısı serbest olmalı. Sen 14 yabancı kullanmaya mecbur değilsin ki. Benim yerlim iyiyse ben neden yabancıyı transfer edeyim?

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çebi, Fikret Orman'a çattı: Onu bunu evine çağırıp yalan şeyler söylüyor