Ersin Korkut ölen köpeğinin tesellisini bakın nasıl buldu?

Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında geçirdiği sakatlık nedeniyle elenen ve yarışma esnasında çok sevdiği köpeği Mess'in öldüğünü bilmeden hep köpeğini anan Ersin Korkut'a ölen köpeğine benzer bir köpek alındı!

17 Mayıs 2020, Pazar 14:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Survivor yarışmasında en çok konuşulan konuların başında Ersin Korkut'un yarışma boyunca köpeğinin öldüğünü bilmeden her yarışmada köpeği Mess'i çok özlediğini söyleyip anmasıydı.

Ersin, Mess ismini verdiği Pekingese (Çin Aslanı) cinsi köpeği için özel karavan aldığını ona gözü gibi baktığını her fırsatta dile getiriyordu. Milyonları ekran başında üzen Ersin Korkut'un bu hayvan sevgisi sosyal medyada da çok konuşulan bir konu oldu.

Acun Ilıcalı, Ersin Korkut'a köpeğinin öldüğü haberi verildikten sonra daha fazla üzülmemesi için kendisine Mess'e benzeyen aynı cins bir köpek alındığını açıkladı. 

Ersin Korkut'un 12 yaşında ölen Pekingese ya da Pekinez cinsi köpeği Çin Aslanı olarak da bilinen bir tür. Kısa boylu, uzun tüylü, basık yüzlü Çin köpeklerindendir.

Çin'de üretilmiş ve bir zamanlar sadece Çin kralliyet saraylarında yaşayan bu köpeğin Budizm'le yakın bir bağlantısı vardır. Kürkünün şekli yüzünden "Çin aslanı" olarak da adlandırılmıştır. Köpeğin ortalama yaşam süresi 12 ile 15 yıldır. 


***Pekinez cinsi köpekler eskiden Çin'de kötü ruhları kovan, yarı kutsal bir varlık olarak kabul edilir, halk onu selamlayarak önünden geçerdi. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İrem Derici: Babam beni desteklemedi