Erzurum İl Müdürü iddiaları kabul etmedi: Cenk'in sakatlığı sahaya bağlı değil

Beşiktaş'ta Cenk Tosun, Erzurum'da sakatlanmış ve maç sonunda Oğuzhan Özyakup başta olmak üzere birçok kişi zemini eleştirmişti. Cenk'in sakatlığı direkt zeminle alakalandırılmasa bile zeminin çok sert ve kötü olmasının sakatlıklara davetiye çıkardığı söylenmişti. Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil iddiaları reddetti.

12 Nisan 2021, Pazartesi 17:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

DHA'ya açıklama yapan Taşkesenligil şunları söyledi:

Baharla birlikte lokal yerlerde bazı engebeler oluşmuş olabilir. Ama bunu bütün zeminin tümüne mal etmek doğru değildir. Kaldı ki Cenk Tosun'un düştüğü 10 metrekarelik alan da mükemmel bir zemin, yemyeşil, sünger gibi bir zemin. 

Biz bu zemini kışın sıfırın altında 29 derecelerde burada nöbet tutarak bu hale getirdik. Ben emek veren arkadaşlarım için üzülüyorum. Çünkü böyle bir zemini bahara çıkardık, -29'larda Erzurum'un ağır kış şartlarına rağmen bu zemin üzerinde hiçbir maç iptal edilmeksizin, haftada bazen iki maç oynanmasına rağmen bu zemini böyle dipdiri tuttuk. 

Yapılanlara rağmen bu eleştiriler yanlı eleştirilerdir. Bu eleştiriler kasıtlı eleştirilerdir. Bunların amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir. Bu nedenle de buradan o eleştirileri yapanlara ben şunu söylemek istiyorum: Gelin gözünüzle görün, üzerinde yürüyün, burada sakatlanacak biri çakır bir çukur olmadığını siz de göreceksiniz

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yusuf Yazıcı'ya 60 milyon euro, Trabzonspor'a 12 milyon euro!