Erzurumspor'un kasasından 1 milyon liralık senet çalındı

Erzurumspor'dan Ankaragücü'ne transfer olan İbrahim Akdağ, kulüpten ayrılırken 1 milyon liralık senedi getirerek sözleşmesini feshetmişti. Bu senet kulübün kasasında durmak üzere yönetime verilmişti ancak senedin kasadan çalındığı anlaşıldı. Senedi alan muhasebe çalışanının işine son verildi ve olay mahkemelik oldu.

11 Şubat 2021, Perşembe 12:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Oltu Medya'dan Orkun Çizmeli'nin özel haberine göre, Süper Lig ekiplerinden Erzurumspor'da senet krizi yaşanıyor. İbrahim Akdağ'ın Ankaragücü'ne transfer olurken kulübe ödediği 1 milyon liralık fesih bedelinin senedi kasada duruyordu. Ancak bu senedin kasadan çalındığı fark edildi. Senedin kulüp muhasebesinde çalışan bir kişi tarafından alındığı öğrenildi. Bahsi geçen çalışan ise senedi aldığını kabul etti ancak bunu kulüpten alacaklarını tahsil edebilmek amacıyla yaptığını söylediği öne sürüldü.

Kulüpten aylık 25 bin TL'ye yakın bir maaş ve prim aldığı ifade edilen personelin, 1 Milyon TL'lik alacağının nasıl olduğu anlaşılamazken, kulüp yönetimi ilgili çalışan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.  

Erzurumspor kulüp müdürünün sorumluluğunda olan kasanın anahtarla açıldığı belirlenirken kasanın nasıl bu kadar korumasız bırakıldığı da soru işareti yarattı.

Oltu Medya'daki haberde, senedin çalınmasında sadece görevine son verilen personelin mi ilgisi olduğu, diğer çalışanlar arasında yardımcı olan kişi veya kişilerin olup olmadığı sorusu soruldu. Olay savcılığa intikal etti ve soruşturma açıldı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beşiktaş maliyetsiz ama faydalı transferler yaptı