Esad: Fransa Suriye'nin 5 yıldır yaşadığı terörü yaşadı

Esad: Fransa Suriye'nin 5 yıldır yaşadığı terörü yaşadı

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Fransa'nın başkenti Paris'te 128 kişinin hayatını kaybettiği ve 180 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili "Fransa, Suriye'nin beş yıldır yaşadığı terörü dün akşam yaşadı" açıklamasında bulundu

14 Kasım 2015, Cumartesi 10:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Fransa’nın terör gecesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Fransa’dan, aralarında Ulaştırma eski Bakanı Thierry Mariani’nin de aralarında bulunduğu dört kişilik bir heyeti kabul eden Esad, taziyelerini iletti.

Europe 1’den Xavier Yvon’un haberine göre; 128 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili "Fransa, Suriye'nin beş yıldır yaşadığı terörü dün akşam yaşadı" ifadesini kullandı.

Fransa'nın başkenti Paris’te eş zamanlı gerçekleştirilen silahlı ve bombalı saldırılarla kana bulandı. Fransa polisinin verdiği bilgilere göre; 128 kişi hayatını kaybetti ve 180 kişi de yaralandı.

Dünyayı şoke eden eylem, 11 Eylül'den bu yana bir Batı başkentini vuran en kanlı saldırı olarak tarihe geçti. Fransa, ABD ve Türkiye’nin IŞİD’e karşı askeri operasyonları artırmaya hazırlandığı yönünde haberlerin yayınlandığı, G-20 zirvesi arifesinde gerçekleşen son yılların bu en büyük terör eylemi tüm dünyada kınandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Rusya, Çekya'nın 20 diplomatını istenmeyen kişi ilan etti