Esad, tehdit yağdırdı: Ortadoğu'yu ateşe veririz

Esad, tehdit yağdırdı: Ortadoğu'yu ateşe veririz

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, kendisini uyaran Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na adeta tehditler savurdu

05 Ekim 2011, Çarşamba 10:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, ülkedeki muhaliflere yönelik katliamlar dolayısıyla kendisini uyaran Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na adeta tehditler savurduğu ortaya çıktı. Esad, NATO’nun Suriye’yi vurması halinde sadece birkaç saat içinde bütün Ortadoğu’yu ateşe vereceklerini söyledi.

İran'ın Fars Haber Ajansı’nın haberine göre, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun 9 Ağustos’ta Şam’da Beşşar Esad’la yaptığı en son görüşme oldukça gergin geçti. Davutoğlu Esad’a, ABD’nin uyarısını iletti. Ancak ajansa göre Esad’tan sert bir tepki geldi.

Fars ajansına göre Esad, "Şam’a karşı çılgınca bir önlem alınırsa, sadece altı saat içinde Golan Tepeleri’ne yüzlerce roket ve füze yığar, Tel Aviv’e ateşlerim" dedi.

Esad ayrıca, Şam’ın Lübnan Hizbullah’ını da harekete geçirerek İsrail’i roket ve füze yağmuruna tutturacağı tehdidini savurdu. Esad, "İsrail öyle bir füze yağmuruna tutulur ki, İsrail’in casus kurumları bile hayal edemez" diye konuştu.

Roket ve füze saldırılarının kendilerine karşı gerçekleştirilecek bir saldırıdan sonraki ilk üç saat içinde başlayacağını iddia eden Suriye lideri, sonraki üç saat içinde de İran’ın Körfez’deki ABD gemileriyle Amerikan ve Avrupa çıkarlarını hedef alacağını savundu.
 

MİLLİYET

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD'li milyarderlerin serveti corona virüs salgını sürecinde 1,1 trilyon dolar arttı