Esenyurt'ta 14 kişilik minibüsten 30 yolcu çıktı

Esenyurt'ta 14 kişilik minibüsten 30 yolcu çıktı

İstanbul'da toplu ulaşım araçlarında yüzde 50 yolcu kapasitesi kuralının kaldırılması ile bazı bölgelerde otobüs ve minübüslerde pandemi öncesi görüntüler ile karşılaşıldı. Esenyurt'ta 14 kişi kapasiteli bir minibüsten 30 yolcu çıktı.

03 Haziran 2020, Çarşamba 09:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yeni tip corona virüs sürecinde toplu taşımalarda uygulanan kapasitenin yüzde 50’si olacak şekilde yolcu taşıma kuralı önce gün yayınlanan genelge ile kaldırılmıştı. Normal şartlarda da koltuk sayısı kadar yolcu taşıma zorunluluğu olan minibüslere yönelik bu sabah Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri tarafından uygulama yapıldı. Yapılan uygulamada maksimum 14 kişi taşıma zorunluluğu olan bir minibüste 30 kişi çıktı. Normal şartlarda uygulanan trafik kuralları hatırlatılan minibüs sürücüsüne 104 lira para cezası yazılırken corona virüs salgını sürecinde sık sık hatırlatılan sosyal mesafe kuralına uyulmadan iç içe yolculuk yapılması dikkat çekti.

Yolcu sayısının koltuk sayısından fazla çıktığı hatırlatılan minibüs sürücüsü, “Yolcular kendisi de biniyor insanlar işine yetişmek için kendi de biniyor. Mecburen aldım” dedi.

Minibüs sürücüsü dün akşam da ceza yediğini söyleyerek trafik polisi de ikna etmeye çalıştı.

İHASıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye ve Azerbaycan vize kaldırdı