Eşim yetişkin filmi izliyor, ne yapmalıyım?

Yetişkin filmi izlemek eğer bağımlılık seviyesine ulaştıysa, bu durum ilişkileri olumsuz etkiler. Özellikle de çiftlerden birinin yetişkin filmlerine bakış açısı farklıysa... +18 filmler hakkında konuşmaya çoğu insan çekinse de, sağlıklı bir birliktelik için sorunların üstüne gitmekte fayda var. İlişki danışmanı Ammanda Major, partnerinizin yetişkin filmi alışkanlığından rahatsızlık duyduğunuz zaman neler yapmanız gerektiğini anlattı.

03 Mart 2021, Çarşamba 16:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Independent'ta yer alan habere göre, birçok kişi partnerinin yetişkin filmi izlemesinden rahatsızlık duyabilir. Yetişkin filmi izlemek yalnızca erkeklerin değil kadınların da yaptığı bir şey. Yapılan araştırmalarda kadınların yüzde 41'i, erkeklerin de yüzde 76'sının ayda bir veya daha fazla yetişkin filmi izlediğini ortaya çıkardı.

İstatistiksel verileri bir kenara bırakacak olursak, partnerinin yetişkin filmi izlediğine şahit olmak gerçekten rahatsız edici olabilir. Sizi rahatsız eden bu durumu partnerinize mutlaka açmanız gerekir.

İLİŞKİYİ YIPRATIYOR

İLİŞKİYİ YIPRATIYOR

Yetişkin filmlerine bağlamak, ilişkileri ciddi anlamda yıpratabilir. Çünkü yetişkin filmlerindeki kurgu, sıradan bir cinsel ilişkinin çekici olmasını engeller. Filmdeki oyuncuların mükemmel vücutları, abartılı orgazm taklitleri ne yazık ki gerçek hayatta pek de mümkün olmayan şeyler.

Yetişkin filmleri, iyi bir cinselliğin olamazsa olmazı şefkat ve samimiyete darbe indirebilir.

PEKİ NE YAPMALIYIZ?

PEKİ NE YAPMALIYIZ?

Öncelikle yetişkin filmlerine bakış açınız her ne olursa olsun, partnerinizle konuşmalısınız. Ona belirsiz değil, net ifadelerle durumu anlatın ve size söylediklerini dikkatle dinleyin.

Peki partnerinizle bu konuyu konuşamayacak kadar çekiniyor musunuz? Bu konuda konuşmanızı engelleyen şeyi ortaya çıkarın. Fikirlerinizin farklı olmasından mı korkuyorsunuz? Neyden çekindiğinizi keşfedin ve konunun üzerine gidin.

Yetişkin filmleri kişisel bir şeydir. Eğer sizin için durum böyleyse partnerinize net olun. Yetişkin filmlerinden rahatsız oluyorsanız, bunu görmezden gelmekten vazgeçin. Sorun sorundur ve çözülmesi gerekir.

Öyleyse pes etmeyin, cesur olun, nasıl hissettiğinizi ve partnerinizden ne beklediğinizi söyleyin. Olumlu geçen bir sohbetle ilişkinizi canlandıracak tutkuyu yeniden bulabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hoşlandığım kişi neden bir anda benden uzaklaştı?