Eşini baltayla öldürdü

Bursa-İznik'te yaşayan Mehmet Menkeş, uyuyan eşi Kadriye Menkeş'in başına baltayla vurarak öldürdü

06 Aralık 2012, Perşembe 14:04
A A
Eşini baltayla öldürdü

Bursa-İznik İlçesi’nde 55 yaşındaki Mehmet Menkeş psikolojik sorunları nedeniyle tedavi görüyordu. Uyuyan eşi 50 yaşındaki Kadriye Menkeş’i baltayla başına vurarak öldürdü.

Çiftçilik yapan ve psikolojik sorunları nedeniyle uzun süredir tedavi gördüğü öğrenilen 2 çocuk babası Mehmet Menkeş, yatak odasında eşi Kadriye Menkeş’in uyumasını bekledi. Mehmet Menkeş, eşi uyuduktan sonra gidip aldığı baltayla yatak odasına döndü. Mehmet Menkeş, art arda birkaç kez Kadriye Menkeş’in başına vurdu.

KANLAR İÇİNDEYDİ

Kanlar içinde kalan Kadriye Menkeş, olay yerinde yaşamını yitirdi. Olay, saat 03.00 sıralarında İznik’in Kaynarca Köyü’nde meydana geldi. Ardından evin ikinci katında oturan geçen yıl evlendirdiği oğlu Osman Menkeş ve gelini Havva Menkeş’in kapısını çalan Mehmet Menkeş, "Kalkın, ben annenizi öldürdüm" dedi.

OĞLU ANNESİNİN CESEDİYLE KARŞILAŞTI

Şoke olan Osman Menkeş, aşağı indiğinde yatak odasında annesinin cesedi ile karşılaştı. Sinir krizi geçiren Osman ve Havva Menkeş’in çığlıklarını duyan komşuları jandarmaya ihbarda bulundu. Gelen jandarma ekibi, gözyaşı döken cinayet şüphelisi Mehmet Menkeş’i gözaltına aldı.

TEDAVİ GÖRÜYORDU

Mehmet Menkeş’in daha önce bir süre Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yattığı, yıllardır da ilaç kullandığı öğrenildi. Mehmet Menkeş, sorgulanmak üzere, İznik İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Kadriye Menkeş’in cesedi ise otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...