Eşinin yüzünü falçatayla kesmişti, avukat 'basit yaralama' dedi

Eşinin yüzünü falçatayla kesmişti, avukat 'basit yaralama' dedi

İstanbul'da Mesut Öztürkmen isimli şahıs boşanmak üzere olduğu eşi 28 yaşındaki Anna Butim’i iki gün boyunca bir alışveriş merkezi önünde bekleyip gördükten sonra da yüzünü falçatayla kesmişti. Sosyal medyayı ayağa kaldıran olayla ilgili, 'basit tıbbi yaralanma' diyen Öztürkmen'in avukatı şüphelinin ‘5 aydır eşinden haber alamamasının’ da göz önünde bulundurularak serbest bırakılmasını istedi.

18 Ocak 2021, Pazartesi 10:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ukraynalı 28 yaşındaki Anna Butim 15 Ocak günü Bakırköy’de kardeşi, kardeşinin eşi ve bir arkadaşıyla sahilde otururken boşanma aşamasında olduğu eşi Mesut Öztürkmen’in saldırısına uğradı. Öztürkmen denizi seyreden Butim’in arkasından saldırarak yüzünü falçatayla kesti. Yüzü kanlar içinde kalan genç kadın hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Gözaltına alınan Mesut Öztürkmen ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul'a gelip 2 gün bekledi

Bakırkör 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanan Öztürkmen ifadesinde eşinin 5 ay önce evden kaçtığını ve kendisini tüm sosyal medya hesaplarından engellediğini anlattı. İlk eşinden olan çocuğunun hesabından Anna Butim’i takip ettiğini ve paylaştığı fotoğraflardan İstanbul’da olduğunu anladığını söyleyen Öztürkmen, sonrasında Kocaeli’nde İstanbul’a geldiğini ve fotoğrafta gördüğü alışveriş merkezinin önünde 2 gün beklediğini anlattı. Yaşanan olaydan pişman olduğunu söyleyen Öztürkmen çocuklarına bakacak kimsenin olmadığını söyleyerek serbest bırakılmayı talep etti.

Avukat 'yaraları basit' dedi

Şüpheli Mesut Öztürkmen için İstanbul Barosu tarafından atanan zorunlu avukat ise yaptığı savunmayla şaşırttı. Avukat ölümden dönen ve yüzü felç kalan Anna Butim’in hayati tehlikesi olmadığını ve yaraların basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek yaralar olduğunu söyledi. Avukat ayrıca Öztürkmen’in olayı tasarlamadığını da söyleyerek, “5 aydır eşinden haber alamama durumunun olması, çocuklarının yaşının küçüklüğü, onlara bakacak kimsenin bulunmaması durumu göz önüne alınarak serbest bırakılmasını talep ederiz” dedi.

“Adli kontrol tedbirleri yeterli denetimi sağlamaz"

Hakimlik şüpheli Öztürkmen’in “mevcut delil durumu, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösterir somut delilerin oluşu, şüphelinin ikrarı (İtirafı), genel adli muayene raporu, işin önemi, verilmesi beklenen ceza değerlendirildiğinde adli kontrol hükümlerinin şüpheli üzerinde yeterli hukuki denetimi sağlayamayacağı, adli kontrolün yetersiz kalacağı belirtilerek tutuklanmasına karar verdi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muğla'dan İstanbul'a gelip kadın doktoru taciz etmeye başladı