Eşinizi kendinize bağlamak için yapabileceğiniz 10 şey

İlişkide bir süre sonra birbirinizden uzaklaştığınızı, yabancılaştığınızı hissedersiniz. Yeniden bağlanması ise zaman alır. Peki eşinizi kendinize yeniden bağlamak için neler yapabilirsiniz? Eşinizi kendinize bağlamak için yapabileceğiniz pek günlük aktivite var. Ufak tefek değişiklikler ve alışkanlıklarla eski günlere dönebilirsiniz.

20 Nisan 2021, Salı 15:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Yatak odasını unutmayın

Yatak odasını unutmayın

Uzun süreli ilişkilerde monotonlaşan bir konu da yatak odasıdır. Belirli bir süre sonra heyecan kaybolur ve ilişki sıradanlaşır. Bu da bir süre sonra çiftler arasında sıkıntılara neden olur. İşte, heyecanı kaybetmemek adında kendi sınırlarınız içinde yeni şeyler denemekten çekinmeyin, yenilik her zaman iyidir. Hem size hem de partnerinize heyecan verir ve ilişkiyi sağlamlaştırır.

Uyumadan önce 'seni seviyorum' deyin

Uyumadan önce 'seni seviyorum' deyin

Uzun süreli bir ilişkinin içerisindeyseniz, bir süre sonra romantizm ikinci plana atılabiliyor. Özellikle çiftler arasında ilgi kaybı çok sık görünen bir durumdur. İşte bu durumu azaltmanız gerekiyor. Birbirinize karşı ilgi ve alakayı artırmak için partneriniz daha çok “Seni Seviyorum” deyin ona küçükte olsa daha sık iltifatlarda bulunun. Sevdiğinizi ifade etmeniz sizi partnerinize daha da yakınlaştıracaktır. Yıllardır birlikte olsanız da sevdiğiniz insana duygularınızı ifade etmekten çekinmeyin.


 Arada bir yalnız kalın

Arada bir yalnız kalın

Birçok çiftin ilişkisini derinden yaralayan faktörlerden biri de kıskançlıktır. Dozunda olmayıp hayatların kısıtlanmasına yol açan kıskançlıklar, ilişkiyi güçlendirmez aksine ilişkinin giderek yıpranmasına yol açar. Kıskançlık sebebi ile asla ayrı gidilmeyen davetler, geziler bir süre sonra büyük krizlere yol açabilir. Bu nedenle ara sıra da olsa sadece bireysel takılmaya gayret edin. Bu şekilde ilişki taraflarının sıkılması önlenecek hem de birbirlerine farklı anılardan bahsetme olanağı çıkacaktır.

 Belli aralıklarla yola çıkın

Belli aralıklarla yola çıkın

İşte baş başa kalmanız, birbirinizi dinlemeniz ve keşfetmeniz, farklı anılar biriktirmeniz için şahane bir yöntem! Sevdiğiniz insanla yeni bir yer görmek için çıkacağınız yolda birbirinden ilginç maceralar sizi bekler ve her biri ilişkinizi daha da güçlendirmek için hazırdır.

 Yemek masasında sessizce oturmayın

Yemek masasında sessizce oturmayın

Aynı evin içinde uzun süre birlikte olmak zorlukları beraberinde getirse de bunu fırsat olarak görebilmekte oldukça önemli. Bu süreçte günün belirli aralıklarında sohbet edebilmek, birbirinize zaman ayırmanız oldukça faydalı olacaktır. Birçok çift uzun yıllar beraber olsa bile birbirileri hakkında çok az şey bildiğini söylemektedir, bu süreçte partnerinizi daha yakından tanımak, ortak yapabileceğiniz etkinlikler üretmek, birlikte zaman geçirmek ilişki kalitenizi arttıracaktır.

 Ev içinde etkin olun

Ev içinde etkin olun

Oyun oynamak, film izlemek, birlikte yemek hazırlamak vb gibi birlikte yapılacak etkinlikler üretmeye çalışın. Beraber sanıldığının aksi olur eleştiri karşısında kendini kötü hissederek pasif bir tepki verebilir ya da suçlama karşısında karşı bir saldırıya geçebilir. Eleştirmek yerine kendinizi karşınızdaki kişi yerine koyarak, empati kurarak geri bildirim vermek önemlidir.


Eşinizi uğurlayın

Eşinizi uğurlayın

Sabahları evden ayrılırken çiftlerin birbirlerini öpüp iyi dileklerde bulunmaları ilişkilerin başlarında güzel bir rutin olsa da zamanla bu rutin rafa kalkabiliyor. Oysa iyi bir veda çok önemli. Eşinizle vedalaşmak için her sabah 3-5 dakika ayırın. Birbiriniz öpün ve günün iyi başlamasını sağlayın.

 Akşamları kapıda karşılayın

Akşamları kapıda karşılayın

Akşam bir araya geldiğinizde tıpkı sabah olduğu gibi birbirinizi öpün ve merhaba deyin. Nasıl olduğunu sorun. Zor bir günün ardından konuşmak yorucu geliyorsa birbirinize sarılın. Sessiz bir ortamda fiziksel dokunuş da son derece güçlü bir eylemdir.


 Akşamınızı planlayın

Akşamınızı planlayın

Çocuklarınız olduğunda bu özellikle önemlidir. Hayatlarınız çocuklar tarafından kontrol edildiğinde ve ekstra sorumluluklarınız olduğunda, ilişkiler gözden kaçabilir. Sorumluluklardan kurtulabileceğiniz ve birbirinizle gerçekten bağlantı kurabileceğiniz bir gün ve zaman belirleyin.


 Her şey için teşekkür edin

Her şey için teşekkür edin

Sabah, akşam veya günün herhangi bir saatinde eşinize teşekkür etmeyi unutmayın. Küçük veya büyük herhangi bir şey için teşekkür etmek, ilişkiye huzur ve sevgiyi tesis eder. Size teşekkür eden bir eşe olumsuz hislerle yaklaşmanız mümkün değildir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gerçek aşka ulaşma yolunda geçtiğimiz 5 durak