Eşinizin ailesiyle iyi geçinmenin yolları

"Eşimin ailesini sevmiyorum ne yapmalıyım?" diyorsanız, önce eşinizin ailesini sevmeye çalışmakla işe başlayın. Zira eşinizin ailesiyle iyi anlaşmanın yolları arasında birinci sırada bu madde var. Eşin ailesiyle iyi geçinmek zordur, hele ki yakın oturuyorsanız. Ancak "Eşimin ailesi yüzünden eşimden soğudum" diyorsanız, önce ona olan sevginizi sorgulayın. Eşinizin ailesiyle iyi anlaşmanın yollarını arıyor, daha mutlu bir evlilik arıyorsanız aşağıdakileri uygulamaya başlayabilirsiniz.

25 Eylül 2020, Cuma 16:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Eşiniz ile dertleşin

Eşiniz ile dertleşin

Eğer eşinizin ailesiyle aranızda çözemediğiniz sorunlarınız varsa ve eşiniz sizin neler hissettiğinizi anlamazsa annesini sevmediğinizi, istemediğinizi ve sebepsizce sorun çıkarttığınızı düşünebilir. Onunla düşüncelerinizi ve yaşadıklarınızı paylaşın ama unutmayın konuştuğunuz kişi eşinizin annesi. Ona duygularınızı anlatırken annesini aşağılamak yerine olayları daha sakin ve açıklayıcı şekilde ele alın.


 Doğal ve içten olun

Doğal ve içten olun

Asla yapmacık davranmayın. Yaşı gereği hayat deneyiminden dolayı her şeyin farkında olacaktır. Siz onu sevmediğinizden emin olduğunuz halde onu seviyormuş ve aranızda hiçbir probleminiz yokmuş gibi davranırsanız şüphelenecek ve ilişkiniz daha da samimiyetsiz bir hal alacaktır.

 Peki çocuklarınıza kötü davranıyorlarsa?

Peki çocuklarınıza kötü davranıyorlarsa?

Çocuğunuz var ve eşinizin annesi onlara her zaman kibar ve nazik davranıyorsa bırakın sizi sevmesin, bunu sorun yapmayın. Ama eğer çocuklara sizi sevmediğinden dolayı kötü davranıyorsa onları en azından bir müddet olsun görüştürmemekte fayda vardır. Eşinizle bu konuyu çok ciddi bir şekilde konuşmalısınız.


  Vakit geçirmeye çabalayın

Vakit geçirmeye çabalayın

Eşinizin ailesiyle mümkün olduğunca vakit geçirin. Onları sadece tatil zamanlarında görerek yakın olamazsınız. Unutmayın insan ilişkilerinde ne kadar vakit geçirir ne kadar candan olursanız aranız da o kadar iyi olacaktır. Bu yüzden kayınvalidenizle birlikte gideceğiniz alışveriş planları ve çay partileri yapın onu kendi anneniz gibi görmeye çalışın bu şekilde herhangi bir yanlış anlamaya ve anlaşmazlığa pabuç bırakmamış olursunuz. Emin olun eşinizin de çok hoşunuza gidecektir.


 Mesafeyi koruyun

Mesafeyi koruyun

Sınırlarınızı bilerek hareket edin. Onlarla ne kadar yakın olursanız olun onların sizin aileniz olmadığını bilin onun için her daim ve her zaman saygıda kusur etmeyin. Eşinizin ailesine özellikle anne ve babasına siz diye hitap edin. Asla "sen" demeyin. Onlarla yakın olmanız demek onlara her şeyi anlatmanız anlamına gelmiyor. Özellikle eşinizle aranızda olan bir konuyu eşinizi kötüleyerek anlatmayın. Onlarla samimi olmaya çalışın fakat dozunu ayarlayın.

Aile ziyaretlerinin sıklığına birlikte karar verin

Aile ziyaretlerinin sıklığına birlikte karar verin

Ailelerinizin sizi kendi çocukları olarak görmekten evli bir birey olarak kabul etmeye geçmeleri zor olabilir. Birçok aile, aileye dışarıdan katılanlara güvenmekte güçlük çeker. Bu sizin aileniz için de geçerliyse, eşinize karşı sevecen tutumunuz ve bağlılığınız hem eşinizin ailenize tepkisel olmamasına yardım eder hem de ailenizin eşinize daha çabuk uyum sağlamasına yardımcı olabilir.

 Köprü görevi görmeyin

Köprü görevi görmeyin

Gerilimler yaşandığında ailenizle eşiniz arasında köprü görevi yapmaya çalışmayın, onları birbirlerine sevdirme çabanız sizi zor durumda bırakabilir. Herkes herkesi sevmek zorunda değildir; ama size değer verdikleri için sizin için önemli kişilere de belli bir saygı mesafesinde durmak durumunda olduklarını da ilgili kişilere hissettirebilmeniz hayatınızı kolaylaştıracaktır.

 Aile olarak ekonomik bağımsızlığınız olsun

Aile olarak ekonomik bağımsızlığınız olsun

Ekonominizi ailenizden bağımsız kılmak için elinizden geleni yapın. Birçok aile, bireyleri üzerinde sağlıksız bir şekilde kontrol kurmak için parayı kullanır. Paranın bedeli çok yüksekse, alçakgönüllü bir hayat yaşamak daha iyidir. Nereye tatile gideceğinize, çocuklarınızı nasıl yetiştireceğinize, hangi okula göndereceğinize siz karar veremiyorsanız bu paranın bedeli ağır demektir.

 Eşiniz en önemlisi

Eşiniz en önemlisi

Aynı anda hem birbirinize, hem de aile ve arkadaşlarınıza sadık olamazsınız. Aileniz bazen isteyerek bazen istemeden ilişkinizi sabote ederken eşinizin sizin için en önemli kişi olduğunu hissetmesini sağladığınızdan emin olun. Ömrünüzün sonuna ve onun da ötesine kadar sürecek mutlu bir evliliğin anahtarı, eşinize olan bağlılığınızı öncelik sıralamanızda diğerlerinin üzerine koymaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uyumsuzluğun uyumu: Hailey ve Justin Bieber ilişkisine yakından bakış