Eski Bakan Miliband milletvekilliğini bırakıyor

İngiltere'nin eski Dışişleri Bakanı, İşçi Partili David Miliband milletvekilliğini bırakarak, bir yardım kuruluşunda çalışmak üzere ABD'ye taşınıyor

27 Mart 2013, Çarşamba 09:13
A A
Eski Bakan Miliband milletvekilliğini bırakıyor

İngiliz basını, 47 yaşındaki Miliband’in New York’ta bulunan ve dünya genelindeki insani krizlerin çözümlerine yardımcı olan Uluslararası Yardım Komitesi’nin (IRC) başkanı olacağını bildirdi.

İngiltere Dışişleri Bakanı görevini 2007-2010 yıllarında yürüten David Miliband, 2010 yılında İşçi Partisi genel başkanlığı yarışında kardeşi Ed Miliband’in gerisinde kalmış, partinin lideri olamamıştı. İki kardeş arasındaki liderlik yarışı, İngiltere gündeminde geniş yer almıştı. David Miliband’in Dışişleri Bakanlığı döneminde, kardeşi Ed Miliband de kabinede Enerji Bakanlığı görevinde bulunmuştu.

İşçi Partisi’nin 2001 yılından beri Güney Shields milletvekili olan David Miliband, kardeşinin kurduğu gölge kabineye girmeyerek, partisinin arka sıralarında yer almıştı.

Amerikalı bir müzisyenle evli olan David Miliband, 2010 yılındaki genel seçimde bölgesindeki oyların yüzde 52’sini alarak yeniden parlamentoya girmişti.

Miliband’in milletvekilliğini bırakacağını resmi olarak açıklamasının ardından, David Miliband’den boşalan Güney Shields milletvekilliği koltuğu için ara seçim yapılması bekleniyor.

AA
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.