Eski çöp döküm sahasının üzeri kapatılıyor

Eski çöp döküm sahasının üzeri kapatılıyor

11 Ekim 2019, Cuma 17:47 Son Güncelleme:
A A
Eski çöp döküm sahasının üzeri kapatılıyor

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de merkez Akdeniz ilçesinde Adanalıoğlu sakinleri, uzun yıllar boyunca sahil ve ormanlık alanda biriken çöp dağları ve tarımsal atıklardan kurtuluyor.
Geçmişte Adanalıoğlu Belediyesi’nce çöp depolama alanı olarak kullanması sonucu, yıllar içinde tonlarca çöp ve atık biriken bölgede temizlik çalışması başladı. Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından, iş makineleri ve kamyonlar yardımıyla, bölgede öncelikle alanda tesviye ve düzeltme çalışması yapıldı. Ardından da geniş bir alana yayılan çöplerin üzerine kamyonlarla taşınan tonlarca toprağın serimi yapılarak, çöplerin üzeri örtüldü.
Çevrenin korunması noktasında herkesin görev ve sorumluluk üstlenmesi gerektiğini belirten Belediye Başkanı Mustafa Gültak, söz konusu bölgede yeni çöp dağları oluşmaması için gereken tedbir ve çalışmaların da belediye ekipleri tarafından alınacağını söyledi.
Başkan Gültak, temiz, sağlıklı ve yaşanılabilir bir çevre ve kentin herkesin hakkı olduğunu kaydederek, "Bu hakkımızı korumak için duyarlı olmalı, üzerimize düşen her türlü sorumluluğun bilincinde olmalıyız. Temizlik kampanyasını düzenlediğimiz gün, burayı en kısa zamanda tamamen temizleyip, yeniden insanlarımıza kazandıracağımızın sözünü vermiştik, sözümüze yerine getirdik. Mersinlilerden tek ricam; piknik sonrası, lütfen atıklarınızı çöp kutularına atın. Bu güzelim sahili ve ormanlık alana hep birlikte sahip çıkıp koruyalım" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Huzurkent’e yeni park