Eski diş fırçanızla yapabileceğiniz 8 bakım önerisi

Evet, adı üstünde diş fırçası ancak ancak bu minik mucizeler konu temizlikse baş tacımız oluyor. Küçücük başlarıyla ilgili hiçbir mikrofibe rbezin giremeyeceği yerlere girerek mükemmel performans sergiliyorlar. Peki diş fırçalarını neden bakım uygulamalarında da kullanmayalım? Eski diş fırçalarını böylelikle hem çöpe atmadan değerlendirin, hem de yeni bir ürüne para vermeyin. İşte, tırnak temizleyiciden dudak peelingine kadar diş fırçalarının 8 kullanım önerisi!

11 Mayıs 2020, Pazartesi 16:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Dudak peelingi

Dudak peelingi

2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı şekeri karıştırın ve diş fırçasını hazırladığınız bu karışıma sürdükten sonra dudaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Bu uygulamadan sonra dudaklarınızın çok daha nemli ve dolgun göründüğünü göreceksiniz.  


Bebek saçları yatıştırın

Bebek saçları yatıştırın

Temiz bir diş fırçasını al ve fırçanın üzerine güçlü tutuşa sahip bir sabitleyici sprey uygula. Sabitleyici spreyin güçlü tutuşa sahip olması oldukça önemli çünkü tutuculuğu düşük bir saç spreyiyle bebek saçlarını kontrol altına alamayabilirsin. Spreyi diş fırçasının üzerine bolca uygulayıp bebek saçlarının olduğu bölgeleri minik minik hareketlerle tara. Nazik hareketlerle uyguladığından emin olduktan sonra son dokunuşta da bu bölgelerin üzerine yeniden sprey uygula.


Kaşlarınızı tarayın

Kaşlarınızı tarayın

Her şeye ayrı ayrı para vermeye gerek yok. Kaşlarınızı alırken ya da boyayacağınız zaman şeklini daha görebilmek için diş fırçasıyla tarayabilirsiniz. 

Tırnaklarınızı beyazlatın

Tırnaklarınızı beyazlatın

Tırnakların üzerinde oluşan sarı lekeler kadınların en çok canını sıkan sorunlardan biri. Bu lekelerden kurtulmak için ihtiyacınız olan şey; beyazlatıcı diş macunu ile tırnak fırçası. Bir miktar diş macununu her bir tırnağınızın üzerini kaplayacak sıkın ve birkaç dakika bekletin. Sonrasında çok bastırmadan tırnak fırçası ile tırnaklarınıza masaj yapın.


Takılarınızı parlatın

Takılarınızı parlatın

Eski diş fırçasını bulaşık deterjanı kullanarak ovuşturarak mücevher temizleyicisine çevirin. Mücevheri yıkamadan önce lavabonuzu tıkamayı unutmayın. Bulaşık sabunu kullanmak en sevdiğiniz kıyafetlere zarar vermez ve kir ve yağ birikiminin giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Batıkları çıkarın

Batıkları çıkarın

Batılar hepimizin baş belası. Tüm yöntemleri denediniz ama batık kıllardan hala kurtulamıyorsanız, duşta batıklarınızı diş fırçasıyla çıkarmayı deneyin. 

Nail art yapın

Nail art yapın

Diş fırçasını oje şekillendirici olarak kullanabilir, tırnaklarınıza desenler yapabilirsiniz. Yine diş fırçasının kendi dokusunu kullanabileceğiniz gibi farklı renkteki ojeleri tırnağınızın üzerinde diş fırçasını rastgele dolaştırarak spontan desenler yaratabilirsiniz. Rengarenk ve farklı desenlerde tırnaklarla kendinize özgü bir tarz yaratabilirsiniz. Ayrıca farklı inceliklerde kestiğiniz bantları tırnaklarınıza yapıştırarak açıkta kalan yerlere oje sürebilir, çizgili tırnak kombinasyonlarını diş fırçası sayesinde kolayca zenginleştirebilirsiniz.

 Saç fırçanızı yenileyin

Saç fırçanızı yenileyin

Özellikle saçları çok uzun olan ve kolay dökülen kişilerin saç fırçalarını çok sık temizlemesi gerekir. Eski diş fırçanız yardımıyla saç fırçanızda biriken saçları kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cilt beyazlatıcı 2 domates maskesi tarifi