Eski eşyalarınıza hayat verecek 10 ilginç dekorasyon fikri

Artık işinize yaramayan ve atmaya karar verdiğiniz eski eşyalarınız evinizin havasını değiştirecek yeni fikirlere ilham verebilir. Böylelikle hem bütçenize katkıda bulunmuş hem de çöpe gidecek eşyaları geri dönüşüme sokarak çevreyi korumuş olacaksınız. İşte size ilham verebilecek bazı fikirler.  

22 Ocak 2018, Pazartesi 16:46
A A
1 Tenis raketinden ayna

1 Tenis raketinden ayna

Tenis oynamaktan sıkıldınız ya da hevesinizi aldınız ve raketlerinizi evin bir köşesine fırlatıp attınız.. Peki raketin tellerini yerinden çıkarıp içine bir ayna monte edip duvarınıza asmaya ne dersiniz? Farklı ebatta raketlerle ve raketleri uyumlu renklere boyayarak deneyebilirsiniz. 

2 Metal çöp kutusundan başucu masası

2 Metal çöp kutusundan başucu masası

Eski bir metal çöp kutusunu alıp yatak odanıza uygun bir renge boyayıp ters çevirin ve yatağınızın başına yerleştirin, işte bu kadar kolay! İçine dergi ve kitaplarınızı koyup yerden kazanmak isterseniz güzel bir depolama çözümü de olacaktır. 

3 Eski şifoniyer çiçek bahçesi olursa

3 Eski şifoniyer çiçek bahçesi olursa

Atmayı düşündüğünüz eski şifoniyerinizi yeni bir kat boya vernikle tekrar canlandırıp çekmecelerinin içine çiçeklerinizi yerleştirebilirsiniz. Yeriniz müsaitse salonunuzun bir köşesinde, değilse balkonunuzun yağmur almayan bir köşesinde değerlendirebilirsiniz. 

4 Bateri setinden lamba yapmak

4 Bateri setinden lamba yapmak

Farklı boyuttaki davulların içinden kablolar geçirip tavana asarak çok değişik bir sarkıt lamba yapmak mümkün. Ancak bunun için mutlaka bir elektrikçiden yardım almalısınız. 

5 Eski bisikletler banyoya

5 Eski bisikletler banyoya

Eski bisikletinizin selesini çıkarıp yerine suya dayanıklı bir ahşap ya da mermer kestirip ilginç bir lavaboya sahip olmak mümkün. Ancak eklediğiniz bu parçayı duvara çok sağlam bir şekilde sabitlemelisiniz. 

6 Yanmayan apmullerinizi atmayın

6 Yanmayan apmullerinizi atmayın

Artık yanmayan eski ampullerinizi biriktirin. Hepsini birbirine yapıştırıp ortasına yanan bir ampul ekleyerek ve ucuna metal bir ayaklık takarak çok ilginç görünümlü bir lamba elde edebilirsiniz. 

7 Şarap şişeleri avizeye dönüşüyor

7 Şarap şişeleri avizeye dönüşüyor

Yuvarlak ya da dikdörtgen bir ahşap plaka kestirip buna şarap şişelerinin ağzının sığacağı delikler açın. Şişelerin arasına birkaç ampul yerleştirip havalı bir avizeye sahip olabilirsiniz. 

8 Eski sandalyelerinizi duvara asın

8 Eski sandalyelerinizi duvara asın

Açılıp kapanan sandalyelerinizden sıkıldıysanız sakın atmayın! Duvara açık bir şekilde astığınızda oturulan kısmına kutularınızı, altındaki çubuklara askıdaki kıyafetlerinizi asıp ilginç ve kullanışlı bir açık dolap elde edeceksiniz. 

9 Küveti koltuğa çevirmek

9 Küveti koltuğa çevirmek

Eskiciden bulacağınız ayaklı bir küveti önce ortasından ikiye böldürüp sonrasında güzelce temizleyip istediğiniz renge boyayın. Sağlam ve yumuşak minderleri istediğiniz renklerde kumaşlarla kaylayıp içlerine yerleştirerek çok ilginç bir koltuk takımı elde edeceksiniz. 

10 Piyanolar bahçeye çıksın

10 Piyanolar bahçeye çıksın

Artık hantal bulduğunuz ve kimse kullanmadığı için atıl duruma gelmiş bir piyanonuz varsa onu bahçenize çıkarıp içine çiçek saksıları yerleştirerek bahçenizi güzelleştirebilirsiniz. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.