Eski HDP'li Leyla Birlik Yunanistan'a kaçtı!

Eski HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik’in yasadışı yollardan Yunanistan’a geçtiği ve bu ülkeye iltica talebinde bulunmaya hazırlandığı ortaya çıktı

24 Ağustos 2018, Cuma 08:19 Son Güncelleme:
A A
Eski HDP'li Leyla Birlik Yunanistan'a kaçtı!

Yunanistan’ın teröristlere karşı dostane tavrı, FETÖ’cülerin ardından HDP’li siyasiler de yönünü bu ülkeye çevirdi. Türkiye’nin iade taleplerine kulaklarını tıkayan Yunan yargısının son olarak darbe girişimine katılan 8 askere iltica hakkı vermesi terör yandaşlarını cesaretlendirdi. HDP’nin eski Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan 4 Kasım 2016’da tutuklandıktan 2 ay sonra yurtdışı çıkış yasağı konularak serbest bırakılmıştı.

DEDEAĞAÇ'TA GÖZALTINDA

Leyla Birlik’in, terör yandaşlarının ‘kurtuluş’ olarak gördüğü Yunanistan’a yasadışı yollardan kaçtığı ortaya çıktı. Yunanlı yetkililer tarafında yakalanıp Dedeağaç Polis Merkezi’nde gözaltında tutulan ve buradan Geri Gönderme Merkezi’ne yollanacağı belirtilen HDP’li eski vekilin iltica talebinde bulunmaya hazırlandığı öğrenildi. Leyla Birlik’in sınır dışı edilmemek için Yunanistan ve Türkiye’deki HDP’liler ile irtibat kurmaya ve yardım istemeye çalıştığı öğrenildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Elazığ'da artçı depremler devam ediyor