Eski kotlarınızı yepyeni yapın!

Hemen hemen her gün giydiğimiz, hatta artık işe giderken bile üzerimizden çıkarmadığımız kot pantolonlar rahatlıklarıyla hayatlarımızın vazgeçilmez birer parçası oldular. Peki eskiyen ya da artık giymekten sıkıldığınız kotlarınız için neler yapabilirsiniz? Cevabı burada...

05 Şubat 2019, Salı 08:35 Son Güncelleme:
A A

Kot pantolonlarda özellikle yırtık modeller hemen her yerde ve çeşitte karşımıza çıkıyor. Bu yırtık modellerin aynısı da muhtemelen dolabınızda uzun zamandır bulunuyor. O halde yapmanız gereken tek şey el yeteneğinize biraz güvenmek ve bir moda profesyoneli gibi o eski kotlardan yeni stil bir şeyler yaratmak.

PLANLI OLUN

PLANLI OLUN

Elinize makası aldınız ama nereden başlayacağınızı biliyor musunuz? Eğer planlı programlı bir kesme işlemi yapmazsanız o kotu çöpe atmanız çok muhtemel. Bu nedenle öncelikle beden tipinizi göz önüne almalı ve aşağıdaki listeyi takip etmelisiniz.


O çok sevdiğiniz kotunuzu kesmeden önce eski ve hiç giymediğiniz eski bir parça üzerinde deneme yapmak sonucu görmek açısından son derece doğru bir tercih olacaktır. Öncelikle basit kesiklerle başlayın. Pratik yaptıkça nasıl kesikler atmanız gerektiğini anlayacaksınız.

DOĞRU MALZEME

DOĞRU MALZEME

Kotunuzu kesmek için doğru malzemelere sahip misiniz buna emin olun. Öncelikle ihtiyacınız olan şey iyi bir makastır. Sonra ise bir cımbız ve zımpara ile mükemmel sonucu alabilirsiniz. Kesme işlemine başlarken kotun tek bir tarafını kestiğinize de emin olun, yanlışlıkla iki tarafını da kesmeyin.

DOĞRU KOTU SEÇİN

DOĞRU KOTU SEÇİN

Kesim yapmak için en doğru kot pantolonu seçmelisiniz. Çok fazla streç kotlar ve elastik kot kumaşları kesmek için doğru pantolonlar değillerdir. Bu pantolonların dokuları yumuşaktır ve kestiğiniz büyük bir deliğe dönüşebilir. Bu nedenle hafif kalın ve dokulu dokumaya sahip kotları seçmek çok daha doğru olacaktır.

NASIL YAPILIR?

NASIL YAPILIR?

Tüm bunları göze aldıysanız şimdi kotunuzdan son moda bir stil yaratmaya hazırsınız demektir. O halde aşağıdaki aşamaları takip edin ve işlemi tamamlayın.


-Öncelikle kotunuzu iç tarafını çevirin ve kesmek istediğiniz yere kalemle çizim yapın.

-Daha sonra makasınızla bu işaretlediğiniz yerden düzgünce kesin. Arka tarafın kesilmemesine dikkat edin.

-Daha sonra cımbızla aradan iplikleri çektirin.

-Yeteri kadar çektirdikten sonra bu bölgeyi zımparalayarak eskitme yapın.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Selfie çekmek isteyen model uçurumdan düşerek hayatını kaybetti